BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Gjithqka rreth politikes..

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by 6POUNDER »

lumiu. wrote:
6POUNDER wrote:kjo far fjala monotorus, a si bjen veq me kqyer prej largut ?

dmth krejt kushtetutat e botes mi mledh bashk as sun ja ndalojne as sun ja lejojne me marr vendim per diqka ?
i bjen MBIKQYRS bukfalisht, ama ashiqare e ka marr rolin e UNMIK-ut...
eh po masi i bjen qeshtu
ather une kisha me fajsu veten mas pari, tani shqipet tjera qe jetojne ne kosove, se nuk munesh dy shqiptar mi bo bashk me ni vend e le mo nja 100 000
me shku me tja dridh shimes niher temelet e nderteses te qeveris, e me tja mshel hymjen qaty qe tri dite mos me lone asni pizza servis me pru porosi mrenda e me te lone pa buke qenin, mi thone o hashim pipi, monitorus i ke thirr po kqyre qka leshi jone ka bojne, e sma merr mendja qe shima tani kish me fjet qaq rahat, po edhe kta far "MBIKQYRSAT e shejt" skishin mujt me lujt qoke qka te dojne se sma merr mendja qe ka najkush qaq fuqi qofte edhe krejt bota, me ja mshel gojne "ni populli komplet"

amo ne rradhe te dyte apet muj me i kuptu njerzit qe nuk dalin neper protesta, se e maj men kur u bojshin protestat gugj edhe u kthjeshim ne shpi edhe kush se bojke te madhe at pune qe u qu ton aj popull, edhe prap senet shkojshin qysh i ka bo plan tjeter kush

me ni fjal na shqiptaret sjem te vendost mu bo bashk mas pari, e tani sjem te vendost me mrri diqka si popull, po e kqyrim interesin individual, e mira te mires ish kone do tripa mi kqyre pi jahudive qysh pi bojne ( mos e merrni so ofendim ju fetart kto, se nuk e pata fjalen per luften kunder palestines, po e pata fjalen se ata jon te lidht ne mes veti)
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by Muki Vojvoda »

:shsmile: :shsmile: :shsmile: :shsmile: :shsmile:
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by 6POUNDER »

edhe ni send mos te harroj me shtu, tisha kon shka isha ni krenar per at veprimin e sheshelit ne hag, amo ku **** e nones me prite prej hashimit asi sene

pe pas qu ket tonin ne hag, kish thone krejt staffit te tribunalit ja u marr ne goj ren, edhe krejt qimani nonen veq a me lshoni

badihava sjem nacionalista, per ato edhe vyne me na shu si popull
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by Muki Vojvoda »

o diqaaaaaaaaaaaaaa hahahahahahaaahahahhahahaahaahhaahhahahah.
User avatar
[CORNHOLIO]
Posts: 1869
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:37 am

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by [CORNHOLIO] »

6POUNDER wrote:edhe ni send mos te harroj me shtu, tisha kon shka isha ni krenar per at veprimin e sheshelit ne hag, amo ku **** e nones me prite prej hashimit asi sene

pe pas qu ket tonin ne hag, kish thone krejt staffit te tribunalit ja u marr ne goj ren, edhe krejt qimani nonen veq a me lshoni

badihava sjem nacionalista, per ato edhe vyne me na shu si popull
mod a bon me mbyll temen me qet sen? :mrgreen: :shsmile:
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by KILI ROCK »

Nuk pajtohem që zgjidhja të jet mbyllja e temes.

Mbylle këte e at tem , atëher cfarë na duhet forumi?!!

Po e lam e nuk e diskutuam , pra po nuk folëm , atëhr kjo nuk është gjë tjetër veq shenjë për të pranuar atë qe kemi.

Edhe nëse rezultati i këtyre bisedave këtu në forum nuk jap frute, së paku le të dim se kush cfarë mendon.

Në Gjakov thonë : "bile , le tja kajm nonen me gojë!"

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
User avatar
lumiu.
Posts: 123
Joined: Thu Aug 27, 2009 4:46 am

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by lumiu. »

Kili,

lej ti kta qka flasin, qfare mbyllje t'temes, po hajde debato me mu ktu, se ashiqare jom dal kah politika po postoj (n'profesion tem), se n'TEOLOGJI epilepsia pat me ma ngjit pi snobave.

kallxom ti mu Kili n'qit situtate inhibizuse ku Kolonizimi i Kosoves osht SHEMBULL N'VETI, (kur na i kena thirr vet t'hujt), masnej kur kta nuk dalin pi ktuhit se i kane 100 e 1000 interesa, edhe kur edhe sado t'kqi qe jon, me bo me na lon nau pipet lokja (kthehet Serbia), QKA ME BO ?!

po m'vyn qikjo pergjigjje per mos me marr postimet kahje veq dekonstruktiviste edhe pershkruse. QKA PO THU TI ME BO PRA ?! A MENON QE HAPAT RADIKAL JON T'NEVOJSHEM TASH EDHE A NA DUHEN ?!

PS : mos e injoroni temen, se vet mos-interesimi per kit teme tregon n'qfar derexhe ka ardhe interesemi jon per situaten qe na rrethon.

Flm.
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by KILI ROCK »

Jam me ty z.lumiu. dhe nuk e pata ndërmend me lon temen jo.

Gjendj në të cilen jemi sot dhe fatkeq¨sosh jemi duke shkuar edhe mëtutje , kërkon një analizë shumë serioze dhe të gjithanshme.

Tani po mar guximin të shkruaj pak fjalë , mbase ju më jeni drejtuar drejtpërdrejt mua.

Se nuk është fjala për të jap një përgjigje direkte të thjeshtë të tipit "Po" apo "Jo" , nuk kam asnjë dyshim kur njoh qëndrime e tua që ke postuar këtu.

Unë , po e përseris , se jemi duke shkuar te ajo gjendje në të cilen gjendet palestina në relacion me shtetin e Izraelit , natyrisht me specifikat tona .
Serbia nuk është e interesuar që të kthej tër Kosoven nën juridiksionin e saj si gjat vitetev 89-99, mirpo nën një lloj teritori ku ka të drejta speciale.
Cfarë janë këto të drejta speciale!
Që ushtria e saj të jet ajo që do të "mbrojë Kosoven dhe banoret e saj.

Tani te ajo se cfarë duhet bërë.
Si ju z.lumiu edhe unë dhe shumë të tjerë , nga mllefi shkojm deri te ajo se Serbia do të na sundoi prap , jo se kemi dëshir , por përkundrazi sepse po e shofim se po na kanoset ky rrezik dhe kjo është shumë afër realizimit të saj.

Kjo shprehja "Hapat Radikal" kan kuptim të gjërë , pra mbajn në vete shum veprimtari , aksione të llojeve nga më të ndryshmet.
Unë mendoj se në gjith at grup të Hapave radikal , ka mjaft të tillë që ne mund t`i marrim dhe të vëjm në jetë.

Mendoj se problemi më i madh , dhe kundërshtija më e madhe e jona do të jen pikërisht udhëheqësia jonë servile.
Hapi i parë mund të jet që derisa të përpiqemi të pengojm shkijet që , në kët rast konkret të mos nënshkruajn marrveshjen me eulexin, të bëjm që qeveria të përmbyset.

Si përmbyset një qeveri?!

Nuk e kam fjalen te tipi i 97-të në Shqipëri , por që populli të largohet sa më shum nga cdo gjë që bën kjo qeveri e rrenes.
Pra bojkoti masiv.

Unë do të kthehem në temë për të vazhduar këtu ku e lash se për momentin më duhet t`a ndërpres .

Ju përshëndes.

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
User avatar
[CORNHOLIO]
Posts: 1869
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:37 am

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by [CORNHOLIO] »

lumi hajde e ardh si vera , po qa lypsht te teologjia e ti studjon shkenca politike, e edhe ti kili mili boll mire je tu mendu, e une e pata hajgare iden per mbylljen e temes , ama dyqysh edhe 6paunderi si burrat foli a ?! e ksishne valla jom ka pritoj me shkru rreshta ne gjuhen standarde, ama lumi mos u tut bre xhanem se me na msy serbia ksi hov muj me luftu e me te kall ballkanin krejt. So gajle qe u Forcu Rusia e u dobsu pak USA se nese dojm me luftu qysh kan luftu shiptart si burra, e qkalafenim serbine. Kili mili edhe ti po menojshe si une per gjendjen aktuale ne Kosove, a valla per Palestine krejt kontra i kem mendimet.

mos m'citoni o patriota!

BAC PO T'RREJN!!! SE SU KRY HIQ!!!
User avatar
lumiu.
Posts: 123
Joined: Thu Aug 27, 2009 4:46 am

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by lumiu. »

Kili & Corni,

Une absolutisht kom kenaqsine me i debatu çashtjet kaq proukupuse per vendin tone. S'd.m.th qe e studioj politken e i di krejt, tu debatu po msojna prej njoni-tjetrit. Kili e paska ngrit veq si analogji Kosoven me Palestinen, ama dihet ashiqare qe dallojna n'pikepamje per kit çashtje kshtu qe spo him anej ma fell. Qitash skom kohe per ma gat, qaraveshna mas iftarit.
Last edited by lumiu. on Fri Sep 04, 2009 4:25 pm, edited 4 times in total.
User avatar
assus
Posts: 731
Joined: Sat Jun 20, 2009 9:59 pm
Location: Belfast

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by assus »

lumiu. wrote:Kili & Corni,

Une asbolutisht kom kenaqsine me debatu çashtjet kaq proukupuse per vendin tone. Qitash skom kohe, qaraveshna mas iftarit.
:shsmile: :shsmile: :shsmile:
User avatar
lumiu.
Posts: 123
Joined: Thu Aug 27, 2009 4:46 am

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by lumiu. »

m'ra mu qaravesh para iftari.

kshtu,
po shkojna pa citime, mos ti personalizojna senet.

KILI me menyren e vet t'rezonumit ashiqare po shihet qe osht nacionalist i flakte s'bashku me 6POUNDERIN i cili secilin sen din me lulu me humor. :P

une n'postimin e pare, thash krejt qka kome thon per veti, e qata tash jom kah boj veq pytje n'menyre qe me pa a jom nime une budall qe po menoj akq negativisht koheve t'fundit a nime o krejt qashtu puna.

KILI edhe une u pajtum n'shume sene, qysh pajtohna edhe me Cornholion, perpos ni çashtjeje t'vetme qe s'pajtohem per qka sen edhe qartemi kanihere.

KILI tha qe rrugedalje e vetme koka BOJKOTI I QEVERISE, paralizimi total i pushtetit, n'menyre qe me ju jep msim ktyne pisave qe jon n'pushtet. Krejt okej. Veq sa per informacion t'Kilit me Pako t'Ahtisaarit o qe veq 10% e popullates me dal n'zgjedhje, ZGJEDHJET KALOJNE, NUMROHEN SI T'SUKSES'SHME. E tash pi bjen qe 90% mi bojkotu zgjedhjet, e veq 10% me dal, me qat 10% zgjedhjet kalojne, edhe filllon delegimi qofte n'parlament qofte n'komuna i t'zgjedhurve. Qa menon ti KILI a na e kane trus edhe qit makinacion, qe edhe n'rast se i bojkotjne pjesa enorme e popullsise zgjedhjet, ME MJAFTU QAJ 10%-sh edhe me tu ul' n'shkom QEVERIA ANTI-POPULLORE, drrrrrraaaaappp aty ?! Kur ka mujt Ronald Regani me 16% t'votove t'elektoratit t'delegume n'Kongres me kon kryetar i Amerikes pse s'munen kta tont me ni shtet xhuxh qfare osht Kosova ?! Veq perderisa Regani ka punu per popull t'vet, kta tont punojne per headmasterat e vet t'huje normal, apo jo ?!

edhe qka osht ma KRYESORJA, sa mendon ti Kili qe qitash osht efikase IDEALJA ?! Konkretisht IDEALI I SHQIPNISE ETNIKE kur situata n'terren osht HELAQ ?! A mendon ti qe kombinatorika n'mes etnonacionalizmit shqiptar & serb, e rezulton SIMETRINE, FIT FIT-in, NDARJEN e Kosoves. A je i mendimit qe na duhet mu orientu ma shume kah MENTALITETI ETATIST, me rezonu qysh me forcu VEQ KOSOVEN SI SHTET edhe mi integru serbt, apo zgjidhja mbetet veq te Shipnia Etnike ?!

Cornholio dihet qe e adoron (i pelqen) menyra qysh Vetevendosja i sheh senet edhe anipse nuk u kon kurre antar i tyne i suporton. Cornholio e dine mire qe edhe une e pranoj qe Albini TEORITIKISHT e ka 80% mire, ama m'intereson me dite qka menon Cornholio per PRAKTIKEN E VETENDOSJES. Sa munet me kon efiqiente, (ose sa po osht qe 5 vjet gati), sa qon uje n'mulli ton e sa n't'kundershtarit praktika e tyne, qysh munet mu dekolonizu Kosova sipas Cornholios, edhe a e sheh Cornholio Albinin VEQ SI MJET per me arrit REVOLUCIONIN, apo edhe si LIDER T'KTI VENI MAS REVOLUCIONIT T'MUNDSHEM ?!

per fund, masi kti veni i ka dek qytetaria, shoqeria civile po merret me çashtje terciare, qka menoni ju per krjimin e ni QEVERIE T'SHPETIMIT KOMBTAR. Ky sen u apliku n'vendet qe kane kalu neper kriza si na. Tu e dite qe nuk jena krejt toke, edhe i kena do pak intelektuala (qata qe jon), a kishin mujt kta mu bo PERFAQESUS LEGJITIM T'POPULLIT, me t'vetmin qellim me nxirr kit vend prej qorrsokaku. Ramushin e prishi politika, Çekut gjithashtu krejt reputacionin ja qiti n'toke aderimi n'politike, kshru qe po shihet qe boni hine nihere, tu pip masnej.

na kena akademika (çifti i Esat Stavilecit), njerze kogja boledasha n'fushen e marrdhanjeve nderkombtare (Zejnullah Gruda, Enver Hasani, Edita Tahiri + plote e perplote qe jon tu studiu jashte tu e perfshi edhe Hardvardin 2 prej tyne), njerz t'pakomromitumn n'fushen e ekonomise edhe t'biznesit, e shume e shume personalitete t'kti lloji ?! Nese edhe ky OPCION OSHT I PAMUNDSHEM, atehere QKA ?! A kena mo asete edhe kapacitete per me dheze lufte t're a skena ?! Apo perfundimisht jena met veq si VEND EKSPERIMENTAL ?!

flm.
Last edited by lumiu. on Fri Sep 04, 2009 6:11 pm, edited 1 time in total.
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by KILI ROCK »

Po e vazhdoj aty ku e lash:

Analogjia me Palestinën e bëra në aspekten e dominimit të shtetit tjetër , ky shtet ish okupues , mbi shtetin e ri, jo në ndonjë aspekt tjetër, bile thash me specifikat e veta . Mendoj se modell është i njëjët.
Derisa Amerika përkrah Izraelin , Rusia do ta përkrah serbinë.

Mendoj se jemi duke shkuar në at drejtim, dhe po nuk ndodhi gjë , ska kush që na shpëton nga kjo.
Unë shpresosj se e kam gabim!

Një e dimë mirë.

Me anen e përdorimit të metodave të ndryshme të manipulimit të popullit , metode këto të njohura si metode psikologjike të të manupuluartit të popullit duke përdorur metoden e shpërlarjes së trurit , sikur se ka përdorur edhe regjimi millosheviq-rugova mbi këtë popull , nuk do të arrihet suksess e as fitorja e dëshiruar.
Kjo nuk duhet të jet mënyra e të luftuarit të qeverisë , jo pse qeveria e rrenës vetëm është duke e përdorur ketë metode edhe sot e kësaj dite , por për hir të këtij populli që është manipuluar aq shumë her , aq sa nuk do të duhet të gjindej ndërgjegje e tillë , e kujdokoft në këtë tokë arbërore që të mund të përdor prap këtë metode sundimi mbi të.

Ne duhet të marrim Hapa Radikal ,në kuptimin e saktësis do të thoja .
Cfarë dua të them me këtë.
Ne duhet që të gjejmë sa më shumë gabime të qeveris së rrenes dhe t`i publikojmë menjëher . Pra fakte të sakta korruptive , keqpërdorime, fmiljarizëm , presione…
Kjo do të ketë efekt në popull që të mobilizohen kunder kësaj krijese të shpifur gënjeshtare.

Le t`bëjmë analiza nga më të ndryshme për hapat , etapat nëpër të cilen do të ecë Kosovo , dhe të shpalojm kto ndër njerëz.

Shikoni, bie fjala , rasti i kësaj qeverie dhe kryetarit të saj Hashimit . Është vërejtur me shumë mprehtësi nga Albin Kurti qysh para zgjedhjeve , dhe na doli ashtu si na tregoi Albini , shumë kohë më parë para se të fitonte zgjedhjet kjo parti.

Mua më vjen kei për një gjë , që shumë nga ne e din se cfarë është mirë , mirëpo mendojn se nuk mund të ndryshojn asgjë . Pra ka humbug vetbesimi.

Arsyeja , është ajo që të ve në levizje , mirëpo vetbesimi është “mjeti” i cili na duhet patjetër . Motivimi , nuk është një “substancë” e langët që ta prodhojm dhe tu japin njerëzve që ta pinë dhe të bëhen të motivuar .
Duhet punuar me masen , por sic e thash më lar jo me metode të pista si deri me tani , sepse populli nuk ka forcë që të zhgënjehet edhe njëher.

Pra , gjithnjë sipas mendimit timë , më keq se nja gjendje e ngjajshme me atë të Palestines nën Israel , nuk besoj se do të bimë.
Por kjo gjendje është vet ferri në tokë!

A ka zgjidhje nga ky ferr?
Ka , edhe pse shumë vështir do të jet , ka rrugëdalje. Natyrisht nga pikqëndrimi ku gjendemi sot është më leht se sa po u fundosem në atë piken e ferrit në tokë.

Shof se cornhulio , më bën me dije një temë tjetër , ku kemi bisedu për Palestinen dhe Izraelin . Ai ishte një këndvështrim tjetër i asaj qështje .
Mua më vjen mirë që jemi dekort me këtë temë. Kjo është tema që secili nga ne duhet të pajtohet me njëri tjetrin dhe jo vetëm kaq , por edhe të veprojmë secili me secilin që e kemi në rreth : familje , shoqëri , shkollë , vendpune , klube , lokale , faltore …

A mos valle feja është shkaktari kryesor që palestinezët kan ngelur aty ku janë?
Unë mendoj se po.

A rrezikojm që edhe neve feja të na shkaktoi asi probleme që në vend se të ndalemi tash e të fillojm të ecim përpara , të na shpejtoi ramjen edhe më të shpejt në ferr?

Ka gjasa që kjo të ndodh për fat të keq.
Qeveria e rrenes i ka futur rrënjët thell në fe sikurse edhe në sindikata të “pavarura”.
Ne duhet të spjegojm gjër e gjat popullit se ku jemi , në c`drejtim jemi duke shkuar dhe si mund të bëjm që të ndrojm drejtimin dhe të shkojm drej fitores!
Qeveria për interesa të veta “përdor” edhe fen , pra krerët fetarë për të qendruar sa më gjat në pozitë .
Feja i ka rregullat e veta dhe po nuk u zbatuan ato , atëher ajo më nuk ngjan në fe. Po u bë dorë ndihmëse e qeveris së rrenes , na bëhet fe e rrenes.
Kjo vlen edle për sindikatën , q është shëndruar tanimë në syndikat të rrenes.

E di se ka shumë fetar dhe punëtor (sindikalista) që nuk përkrahin qeverin e rrenes , dhe shpresoj se ata do të ngrisin zërin q kto dy institucione së paku të mos jen në anen e qeveris së rrenes.
Secili duhet kryer punen e vet , që të ndodh dicka e mirë.

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by KILI ROCK »

lumiu. sa isha duke shkru e pash që paske shkruar dhe po përpiqem të komentoi pak.

Sikue edhe ti , ashtu edhe unë e kam shumë të qart pune e planit të Ahtisarit me të gjitha të metat dhe të këqijat që i ka për ne shqiptarët.

Bojkotin , e mendova , jo në votime , ose më mirë të them edhe në votime , por jo votimi të jet bojkoti ose forma kryesore e bojkotimit.

Të bojkotohet me kryeneqësi qytetare mendova.

Mësuesit , le të mësojn fëmijet tanë se jan shqiptarë e jo dicka tjetër.
Që flamuri i mar model nga një pompës së benzinës në Brazil , nuk ka të bëj asgjë me ne.
Që mos të dalin në tubime të oragizuar nga qeveritarët qofshin ato prerje shiritash për rrugë a dicka tjetër.
Që të dilet në demostrata masive duke bllokuar funksionimin e shtetit.
...
Ka edhe aktivitete të tjera që për momentin nuk po më bijn në mend.

Sa për atë se cila është rruga që duhet zgjidhur, forcimi i Kosoves apo bashkimi me Shqipërin si njëri nga verzionet e zgjiehdjes së qështjes, mendoj se kjo nuk është edhe shumë e rëndësishme.
Poe theksoi që në fillim , pa shqipërin ne nuk mund të shkojm askund.
E kam fjalen partneritetin me të.
Kosova duhet forcuar cfardo që të ndodhë.

Ndarja e Kosoves është dhimbja që mund të na shkaktohet dhe që nuk do të na hiqet kurr.

Shtetet demokratike Evropiane duhet që të merren si shembuj për të bër një Kushtetut të Kosoves. Nuk mundet asnjë shtet Evropian të kundërshtoi këtë.
integrimi i pakicave si dhe të huajve mund të kopjohet nga Kushtetuta e vet Bashkësis Evropiane , dhe mbatet tek pakicat që të rrespektojnë atë.
Kjo është zgjidhja e drejt dhe e vetme që Kosova të mbetet e tërë dhe demokratike .

po nuk u shkrua në kushtetut se Kosova është shtet i shqiptarëve , Kosovë të tërë nuk do të ket kurrë!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
User avatar
lumiu.
Posts: 123
Joined: Thu Aug 27, 2009 4:46 am

Re: BE pajtohet që EULEX të nënshkruajë protokollin me Serbinë?

Post by lumiu. »

Kili e pash qe ke kah mu pergjigjesh veq n'pytjet politike qe i kom bo, kshtu qe une jom i interesum veq per to me debatu. Sa i perket institucioneve/fese, mo aman edhe qitu se jena lodh mo. Okej edhe per analogjine me Palestinen n'kontekst puro-politik qashtu osht, ama se a kane faj tash palestinezt a kush ka faj, mos t'him anej se na del kapuq mi kry. Menihere po merr konatacion fetar edhe spo jet rubrike pa u lidh senet me fe. Repsektoje festen qe e kena na myslimant, mos t'him ma anej, mos t'ja prishim imazhin debatit.

Flm.
Post Reply