Letër e hapur Ramush Haradinajt

Gjithqka rreth politikes..

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

Olive
Posts: 399
Joined: Mon Apr 03, 2006 10:53 pm
Location: House of Lords

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by Olive »

t'cekt jena, sille ka te sillsh..kutija shume e vogel.
t'cekt n'akuza, t'cekt n'vlersimin e gjendjes momentale si shtet, t'cekt n'skepticizem, t'cekt n'deshira, t'cekt n'plane, t'cekt n'andrra, t'cekt n'vision, strategji, ideja, realizime.

pse?
se kolektivisht jena egoista po per me knaq pak veten me ate ndjenjen qe po dijm diqka e absorbojm cdo info si syngjeri ujin, po edhe kur vjen puna me tregu qate info jena t'cekt perkah mirekuptimi edhe shprehja.

Po akuzen ma t'madhe qe du me ja bo "NEVE" (jo veq juve) osht se edhe sinqeritetin e kena shume t'limitum, veten bre e rrejna! "keq valla me vjedh, ramushi hajn, ky hajn ai hajn keq keq keq" krejt hajna po jon sipas pales se kundert deri po bohet dikush prej qasaj pale vet pjese e ktyne hajnave, edhe spo quditna masi jena egoista.

Seni ma i keq osht qe edhe vet hajnat po jon qaq t'cekt - po knaqen shume shpejt me pak. Paramendo mos me kon ramushi(jo veq ky) i cekt, qfar talenti paska ky per me ngrit pasurine personale.. kish mujt krejt kosoven me knaq bre edhe ju kish shumefishu pasurija me 8! Po smundet, se nuk ka vision me ngrit veten si kosovar ty ja ngrit kosovarit statusin po veq vetit. Visioni i cekt ashiqare.. hajn hajn po hajni i menqem pike spari din me mshef egoismin edhe e dyta nuk knaqet me pak :D

...knena ky memli krasniqi hala po mendon qe osht ty shkru rima "jane bere bajat kto akuza...yo yo"

une spo keshi.

ps: nese i kruhet dikujna me m'shajt sipas shprehise: une qishtu pse shoh prej perspektivit tem..ka edhe perspektive tjera prO mOs u prekni
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by Muki Vojvoda »

Ma thej **** tu vjedh.
Olive
Posts: 399
Joined: Mon Apr 03, 2006 10:53 pm
Location: House of Lords

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by Olive »

paj Muk ski tash nevoje me shpreh idiotizem t'paarsyjshem mas cdo postimit tem.

S'osht fshtire me ja bo dikujna(n'kete rast ramushit) me gisht, nashta po bohna ma e sinqert sesa qe kom nevoje po krejt e dijna qe 80%-jes qetu mi ardhe rasti kish vepru NJEJT.
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by Muki Vojvoda »

Olive wrote:paj Muk ski tash nevoje me shpreh idiotizem t'paarsyjshem mas cdo postimit tem.

S'osht fshtire me ja bo dikujna(n'kete rast ramushit) me gisht, nashta po bohna ma e sinqert sesa qe kom nevoje po krejt e dijna qe 80%-jes qetu mi ardhe rasti kish vepru NJEJT.
Qysh?
Sen me ty se pata,mos qpurdhit si pules kur ja hekun kryt.
Kujdes n'fjalor se sen me ty se pata,debillk !
User avatar
Beka Floyd
Moderator
Posts: 3066
Joined: Wed Dec 28, 2005 9:50 pm
Location: Prizren
Contact:

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by Beka Floyd »

Muki Vojvoda, perjashtohesh prej forumit per 48 ore dhe merr vrejtje. Arsyet: ofendim publik ndaj antares Olive, devijim teme si dhe shprehje banale.
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by SOPRANO »

ramushi osht tu bo kshtu se garant sja kan dhon perqindjen e naj tenderit qe e kan vjedh bashkarisht...

rrugaqa hesapi be...ne kohen ma kritike na kemi ksi DEBILLA ne sken politike qe jan kap shkaku se tu e vjedh njoni tjetrin...

still waiting for THE ONE...

ah Enver..........
User avatar
Therion
Posts: 4454
Joined: Mon Sep 10, 2007 3:00 am
Location: The Giggle Loop

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by Therion »

Magar hec ko t`qafi qysh e rrok gjith n`cic marak i kishe pas edhe ti kto virone :lotuss::
User avatar
cowboy
Posts: 8957
Joined: Mon Aug 16, 2004 12:53 pm
Location: Sweet Home Hell

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by cowboy »

Therion wrote:Magar hec ko t`qafi qysh e rrok gjith n`cic marak i kishe pas edhe ti kto virone :lotuss::
:shsmile: :arrow:
User avatar
Beka Floyd
Moderator
Posts: 3066
Joined: Wed Dec 28, 2005 9:50 pm
Location: Prizren
Contact:

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by Beka Floyd »

N'teme njerz, n'teme!
User avatar
Guiton
Posts: 328
Joined: Fri Jun 24, 2005 2:09 pm
Location: n`mendime
Contact:

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by Guiton »

Beka Floyd wrote:N'teme njerz, n'teme!
Mos fshij postime pa pas nevoje o shoq se s'po te ka hije.
User avatar
Beka Floyd
Moderator
Posts: 3066
Joined: Wed Dec 28, 2005 9:50 pm
Location: Prizren
Contact:

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by Beka Floyd »

Spo di per cfare postime e ki fjalen, se nqete teme nuk kom fshi as ni postim, ka mundsi naj moderator tjeter i ka fshi. Kur fshi postime une, nuk tutna me tregu qe kom fshi :D


Ne teme tasht.
User avatar
Guiton
Posts: 328
Joined: Fri Jun 24, 2005 2:09 pm
Location: n`mendime
Contact:

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by Guiton »

Kurr fshin ja fshij si burrat ja mos u korrit se ne publik je !
User avatar
Beka Floyd
Moderator
Posts: 3066
Joined: Wed Dec 28, 2005 9:50 pm
Location: Prizren
Contact:

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by Beka Floyd »

Jo, une nuk kam kohe me nejt tu te fshi postime ty ore dakik, ksaj here po perjashtohesh per 24 ore.
FARIS
Posts: 1084
Joined: Tue May 31, 2005 9:35 pm

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by FARIS »

Zakonisht pyetjet e femiut jane te paqellimshme.

Nipi im kur erdh prej Londres derisa Ramushi po qendronte ne Hage dhe kur ishte hapur fondi per lirimin e tij, kaluam prane shtepise se tij ne Dragodan. Toke qe eshte prone e Komunes dhe kur e pa shtepine e tij nga sinqeriteti qe kishte dhe zulmi per ta rritur fondin me tha.

" Pse Ramushi nuk po e shet shtepine ashtu qe ta rris fondin e tij ?"
User avatar
GLORIA.
Posts: 580
Joined: Tue Jun 23, 2009 6:04 pm

Re: Letër e hapur Ramush Haradinajt

Post by GLORIA. »

Ishte në lajme sot tek TOP NEWS më duket, ku krahasohej pasuria e R.H. me atë të Berluskonit pra R.H. më i pasur. Edhe gjithë këtë pasuri e ka arritur gjat 10 vitëve të fundit.
Post Reply