TOP 50 of all time

Lajme te pergjithshme rreth muzikes rock, faqes rocksonte etj.
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: TOP 50 of all time

Post by 6POUNDER »

KILI ROCK wrote:Tung!

Lista kish këngëtar që e meritojnë me qen në top 50.

Një pjesë e tyre , nuk e meriton me kon as në top 1000 e jo në këtë 50-she!

Ky është rezultat i votimeve të njerëzve , dhe tu mar parasysh se në listë ka këngëtarë komercial dhe asi që këndojnë këngë të popullarizuara atëher kan votuar simpatizues të tyre , që natyrish kan shumë. Nuk i kan vlersuar zërat po popullaritetin.
Më vjen mirë që Planti ish nr3 , edhepse ai është #1 e ska tjetër!

Dikush e tha Majkell xhekson , psh sa nelt ish!
Gjoni Kesh , kur o msu me knu aj plak -katundi.

Kili
SHQIPERIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
:o pernime e ke KRYMB ! qetu
edhe kjo liste koka e renditne sa i perket qendrimit te vokalistave ne sken e jo aftsive te kendimit
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: TOP 50 of all time

Post by KILI ROCK »

Ju djem qe po ju doket vokal i mir Johny Cash , hajde bjereni naj kong ktu ta ndëgjojm , e bindni ata që mendoj sikur unë!

Kjo është shume thjeshtë!

SPOUNDER , nuk e kom krymb hiq, po Johny yt e ka krymb listen bashk me disa te tjer , që po e perseris , nuk e meritojn me hi ne 1000 e lere mo ne 50 !

Kili
SHQIPERIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: TOP 50 of all time

Post by 6POUNDER »

johnny edhe gospel ka knu, jo veq country
textet e tij problem eshte mi kap hala edhe sot, sa qe edhe glenn danzigi ka shkru kong special veq per me pas nderin me ja knu johnny cash at kong, pom vjen keq po eshte qekjo qe eshte, johnny eshte njeri i madh per shume rock bandin e sodit qe kan gjet inspirim te aj

qaq bal u kon, edhe qaq kerkushi u kon, sa qe i kan dhone nderin edhe presidentin e amerikes nixonin me taku edhe me pi kafe me to ne shpi te bardh
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: TOP 50 of all time

Post by KILI ROCK »

6POUNDER , krej në rregull , asht është.

Mos harro se Bob Dilan , është një poet e artis i madh , po nuk osht vokal i mirë .

Cash është njëfar heroi i amrikanve , po kjo nuk dmth se është vokal i mirë.

Mjafton ta dëgjojmë , dhe bindemi , nuk kemi nevoj me përmend se sa medale i ka marë , e kush ka pi kafe me to, për me thon a cfarë vokali te mirë e ka , ska me te mirë.

Pra , ka meriat shumë për muziken contry e edhe më gjërë , edhe ne¨Rock , ska dyshime, por nuk ka ndonjë vokal që e vendos në top 10 të vokaleve më të mira në boëte , kjo është absurditet, së paku unë mendoj kështu.

Mendoj se nuk kemi nevoj mu sha e mu nervozu njeni me tjetrin për njerëz edhe më të mëdhanj e më të afërt , e lere më për Cash !
Nejse ...

Kili
SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: TOP 50 of all time

Post by 6POUNDER »

jo jo larg te shames shume jom une, muzika o qashtje e shijes llom bohem tu fol apet sun ja nddrojme shijen njoni tjetrit, me t'mira

sa i perket vokalit pajtohem me ty ska pas ku me dite qfar vokali qe te len pa mend thu boahh kqyrja oktaven a diqka, amo e ka ni vokal qe ju ka pershtat qatij zhandrri sidomos kur u plak e ju thellu zani ather mu ka doke shume i pershtatshem per ato kangt gospel qe i knojke, t'prek'ke konga ne damar po edhe m'nyra qysh e knojke
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: TOP 50 of all time

Post by 6POUNDER »

secili bre e ka shijen e vet, llaf jem ka bojme, sja vlen mu bo nervoz
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: TOP 50 of all time

Post by KILI ROCK »

larg të shames pra.

Ky far metalheart veq qe sme lypi dyluftim more...

Këtu po flitet për vokalistat me të mirë ne¨botë të të gjitha kohrave të muzikës së popullarizuar , se nuk është vtëm për Rock , sepse në listen e 50-shit ka edhe këngëtar që nuk kan lidhje me Rock-in.

Vokal të kojshëm , sidomos për stilin e vet të këndimit , ka Cash , po qështja është a është ai që mund të futet në këtë top 50 bashk me disa te tjer i merituar.
Këtu qëndronte krejt esenca e kritikes sime.
kurkuj nuk ja shava none as baben , se nuk jom ai qe shaj për ni zor të madh e le mo për kësi teme palidhje.

të përshëndes 6POUNDER

Kili
SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: TOP 50 of all time

Post by 6POUNDER »

jo jo gabim je, n'qet list po flitet per qendrim te vokalistit ne sken, jo per aftsi te kendimit
kqyre koncerrtin e johnny-t ne folsom prison ki mu bind qe e meriton qat vend si showmaster

i pershendetun mbetsh

ps: listes definitivisht eshte tu i mungu till lindemann
User avatar
BennKo
Posts: 1167
Joined: Mon May 12, 2008 1:15 pm
Location: At the Edge of Time

Re: TOP 50 of all time

Post by BennKo »

6POUNDER wrote:jo jo gabim je, n'qet list po flitet per qendrim te vokalistit ne sken, jo per aftsi te kendimit
kqyre koncerrtin e johnny-t ne folsom prison ki mu bind qe e meriton qat vend si showmaster

i pershendetun mbetsh

ps: listes definitivisht eshte tu i mungu till lindemann
:arrow:

perveq Lindemanit edhe mungesa e James-it po vrehet me tmaaaadhe, ndersa Ozzy edhe Bruce ish dasht patjeter me kon shum ma nalt sipas mendimit tem
User avatar
aenima
Moderator
Posts: 2032
Joined: Thu Oct 05, 2006 10:09 am
Location: Adam Jones' Sixth Finger
Contact:

Re: TOP 50 of all time

Post by aenima »

disa postime jon fshi edhe ska nevoj me ardh deri ne qat pozit ,, nfund tfundit muzika o bindje edhe per meja ndrru bindjet dikujna shum fshtir o,, shijet dallojn shum ,,,kshtu qe nfakt kejt qata qka jon ne ket list din me knu mir po ka edhe qe knojn edhe ma mir e sjon ne list me vetfaktin qe lista o rangu nbaz te shum senev e jo veq ne baz te zanit ,,,,,,
Post Reply