MEGADETH

User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

Shum bukur e ki përkufizu o cowboy!

Unë , isc e kam thën edhe në postime të tjera , kam rrespekt të madh për Metallica-en dhe natyrisht edhe për Slyer e Pantera .

Të thuhet se Megadeth është kopje e Metallica-es është një anivitet i madh. Natyrish nës nuke ngon Megadeth , pra nuk din cfarë muzike bën ,po ja fut kot , nuk është kritik e drejt.

Unë muziken përpiqem ta shof si art.
Arti në metall-rock është në atë se si ajn këngët:muzika ,teksti , soslot , instrumentet e tjera , vokali . Pastaj albumi si tërsi. Ka grupe që mbrin mi bo ni kong të fort ,e albumi nuk vyn gjo.
Mendoj se Megadeth ka sukses se është grup artistik.

Sa për atë që Metallica-en po e njifkan nga fëmij e deri te pleqt , nuk dmth se jan më të mirët. QE ni shembull me ta qit ket teori në lloq o metallica : Michal jackson . Ma merr mendja se kët e njofin shumë më shum se Metallicae-n . Nës mendon se Micheli është më i mir se Metallica , gjithmon sipas logjikes tonde, atëher ke të drejt , për veti.

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
User avatar
metallica
Posts: 1749
Joined: Fri Jul 15, 2005 10:47 pm
Location: MASTER OF PUPPETS
Contact:

Re: MEGADETH

Post by metallica »

<Cowboy> nuk pe nenqmoj 4 e madhe qe po thu ti se qato bende i ndigoj krejt ato jon 4 bendet e para qe e kan bo qet zhander mas pari e jo 4 bende ma te mirat ne kategorin e Thrash Metal veq nese je ka mendon qeshtu + qe po thu si gjeth pe dhi hmm....se di une po dhi tjert pe hajn :) ajo osht mendimi jem qka foli tek foli nese ki mem kundershtu fol qysh duhet.

<Kili...>Une qeto dy bende i kom studju mes veti qfar ngjashmerije kan mes veti perveq zhandrit te njejt qe e kan edhe i kom vrejt ngjajshmerit silat i kan, mu qashtu veshi jem mi ka qit si perfundim e per ty se di se ndoshta ski bo ksi analiza... e sa per Michel Jackson qe po thu osht ma i famshem se MetallicA osht fakt send qe shihet prej Airoplanit po na kem tu bo krahasime mes 2 bendeve Thrash Metal e jo me njerz te tjer se me hi ashtu jo kto e ngjohin ma shum kto ma pak se me kqyr Bruce Lee o ma i popullarizumi :P po nejse....qeto debate i kemi fol ka 10000000.0000 here edhe prap qata te njejtit jeni skeni qef me pranu realitetin Respekt \mm/ Thrash T'ill Death
User avatar
cowboy
Posts: 8957
Joined: Mon Aug 16, 2004 12:53 pm
Location: Sweet Home Hell

Re: MEGADETH

Post by cowboy »

Ti veq Metallicen e shikon perqata tjerat gjithmon i ul posht se ti i kufizum je deri te Metallica perqata s'mundesh me i kuptu Bendet tjera. T'kam pa kasmos tu postu gjith je mundu me e qit Metallicen t'paren tjerat gjith i ke ul posht sa qe thu Metallica i ka ba t'gjitha Zhandret dhe prej ksaj jan Influencu :lol: perqat ti je i kufizum s'mundesh me kuptu Thrashin por vetem Metallicen...

A per ata qe e dhijn e dhijn shum dhe e han vet, na shum mir po ti tregojm senet qysh jan ti prap me Metallicen mendon, e per ate edhe e dhin edhe e han edhe e shperlan...

Tung Metallci i Pejes :lol:
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

Edhe unë kam përshtypjen sikur edhe cowboy (ndoshta pse koka pi Pejes , se edhe une pi Pejes jom) se je mbyll në Metallica , ti metallica.

Nuk je mbyll keq , se Metallica është e madhe , po , po nuk ndëgjove edhe të tjerët dhe nuk i vlersove ata , nuk e di , mendoj se mbyllja të bën dëm.

Kili ROCK
PEJË

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
User avatar
cowboy
Posts: 8957
Joined: Mon Aug 16, 2004 12:53 pm
Location: Sweet Home Hell

Re: MEGADETH

Post by cowboy »

O Kili ky veq me nje grup u rras me nje grup s'mundesh me kuptu Thrash Metalin pa i njoft grupet kryesore te atij Zhandri nuk mundesh me kuptu, por ky veq Metallicen e permend. Ne cdo pjes te Forumit qe e kom pa vetem per Metallicen ka bisedu...

Forja ma e fort kur na thojke Kirk Hamiti ma i fort se sa Marty Friedmani thjesht ma thejke tu kesh :lol: rrnofshin Jamesi dhe Larsi qe e kan pru Bandin ktu ku eshte.
User avatar
metallica
Posts: 1749
Joined: Fri Jul 15, 2005 10:47 pm
Location: MASTER OF PUPPETS
Contact:

Re: MEGADETH

Post by metallica »

haj more kullera ju jeni bo mem msu per Thrash Metal.. Sjom kap veq ne MetallicA-n qfar bende Thrash i ndigoj ju per ato bende as onder si keni pa le mo mi ndigu ato jon krejt bende Underground te viteve 80's te filllimi te Thrash Metal e ma andej... une MetallicA-n e kom favorite prej krejt bendeve edhe sendi tjeter osht qe mu ma shum mpelqen Kirk se Marty Frideman e kom cek me miliona here edhe prap e ceki nese o nevoja

Ty Kili_Rock spot ngjisha qe po thu je i pejes... garant je ksi kllinci qe ja ki nis me nigu rock qe 2-3 vejt se shumicen e qatyne qe ndigojn "Rock" i ngjoh po nejse See You \mm/
User avatar
aenima
Moderator
Posts: 2032
Joined: Thu Oct 05, 2006 10:09 am
Location: Adam Jones' Sixth Finger
Contact:

Re: MEGADETH

Post by aenima »

@metallica -- mundsisht mos paragjyko per njerz qka nuk i njeh se pe sheh edhe vet qe ke bo ofendime nket tem ,,,,kshtu qe per mos me pas problem kapnu folni per megadeth ,e tema e metallices eshte diku tjeter ,,,,,spo thom qe edhe mos me diskutu per metallicen nket tem se senet jon ashtu qe lidhen ,,amo po vini deri te ofendimet e deri te vrejtjet ,,,e vrejtje sjom ka du me jep , se qeta qka jeni e qe po diksutoni ne rockrubrika podu qe mos meju pa tu sha ndermjet veti,,,nejse ju prap vazhdoni me idet tjuve ,,,po rregullat jon mbi tgjitha ,,nese teprohet ato perfillen si ma heret ,,
User avatar
cowboy
Posts: 8957
Joined: Mon Aug 16, 2004 12:53 pm
Location: Sweet Home Hell

Re: MEGADETH

Post by cowboy »

Metallic shum gjate ki me rrnu :lol:
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

Paj metallica , mir e ki shoki , klin jom , vetëm numrin 4 e kom të parin në vjet , sa për info.
Tash bone hesap sa je ti i vjetër , e kqyre kush osht ma klinc?
Pi Pejes jom shoki , mos te ardh mërzi.

Nuk po e ndi veten të ofenduar nga aj shkirm i yti , se mendoj sa din ti aq edhe flet.

Për thrash , muj me thon qe në vitet e 80 i kam ndëgju atëher kur kan dal shum bende .

Qyshdo që ta marrim Megadethi është njësh!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: MEGADETH

Post by Evermore »

KILI ROCK wrote:Paj metallica , mir e ki shoki , klin jom , vetëm numrin 4 e kom të parin në vjet , sa për info.
Tash bone hesap sa je ti i vjetër , e kqyre kush osht ma klinc?
Pi Pejes jom shoki , mos te ardh mërzi.

Nuk po e ndi veten të ofenduar nga aj shkirm i yti , se mendoj sa din ti aq edhe flet.

Për thrash , muj me thon qe në vitet e 80 i kam ndëgju atëher kur kan dal shum bende .

Qyshdo që ta marrim Megadethi është njësh!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
A krejt pejOnt folin qishtu gramatiqski a ?
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

Evermore!

Nuk jemi në oren e gjuhës shqipe , por po flasim për THRASH METAL , dhe natyrisht po përdorim një gjuhë të lirë .

Nëse nuk kupton , do të të spejgoi në gjuhën letrare biseden?!

Të përshëndes!

As gramatika e juaj nuk ishte e drejt.
Tani përpiqu të gjesh ndonjë gabinm në këtë shkrim?!

MEGADETH JAN NJËSHA!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
User avatar
sneki
Posts: 187
Joined: Thu Jul 24, 2008 7:45 pm

Re: MEGADETH

Post by sneki »

KILI ROCK wrote:Evermore!

Nuk jemi në oren e gjuhës shqipe , por po flasim për THRASH METAL , dhe natyrisht po përdorim një gjuhë të lirë .

Nëse nuk kupton , do të të spejgoi në gjuhën letrare biseden?!

Të përshëndes!

As gramatika e juaj nuk ishte e drejt.
Tani përpiqu të gjesh ndonjë gabinm në këtë shkrim?!

MEGADETH JAN NJËSHA!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
kili edhe mu kon qashtu sta lo ne tanen se sosht qashtu po neyse
User avatar
metallica
Posts: 1749
Joined: Fri Jul 15, 2005 10:47 pm
Location: MASTER OF PUPPETS
Contact:

Re: MEGADETH

Post by metallica »

Megadeth jon njesha kur Ferri behet Akull ;) edhe at here osht ne pik pytje ajo pun :shsmile:
AlbiRockPearlJam
Posts: 549
Joined: Wed Jan 09, 2008 8:30 pm
Location: Master of puppets

Re: MEGADETH

Post by AlbiRockPearlJam »

metallica wrote:Megadeth jon njesha kur Ferri behet Akull ;) edhe at here osht ne pik pytje ajo pun :shsmile:

:shsmile: As at'her bile nuk jon
User avatar
KILI ROCK
Posts: 211
Joined: Tue May 05, 2009 11:06 am

Re: MEGADETH

Post by KILI ROCK »

ishalla e nxeni ju , qe nuk po e pranoni Megadethin si njësh!

Nuk i thash kujt me ma lon qysh thom une , po qysh është e vërteta.
Jo gjithmon e vërteta është e këndshme për të gjith!

Kili

SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC , U KRYMB!
Post Reply