GREEN Music Festival - Mitrovice

Lajmet, albumet, info rreth grupeve... Vetem INFO
User avatar
Linnah
Posts: 240
Joined: Mon May 30, 2011 8:13 pm
Location: Mitrovice

Re: GREEN Music Festival - Mitrovice

Post by Linnah »

[quote="MUSE"]nuk i ka bo valoni kto foto
btw festivali ka qene i mire.
osht dasht me pas ma shume publik, ama hera e pare nuk kane qene te informum sa duhet.
po shpresoj qe ne edicionet e ardhshme kan me ardh prej krejt kosoves[/quot

ahaa :S nejsee mir e ki ishalla vjetin tjeter ma mir ka me kon " ma shum njerz " :)
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: GREEN Music Festival - Mitrovice

Post by rock_boy18 »

Linnah wrote:oooo Valon mpaske qit edhe mu foto ;p;p
cila je ti se krejt reni i par me qika :p
btw muse garant i ka bo kto foto
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: GREEN Music Festival - Mitrovice

Post by 6POUNDER »

publika :S





bandet :S
User avatar
MUSE
Posts: 244
Joined: Thu Jun 03, 2010 5:26 pm

Re: GREEN Music Festival - Mitrovice

Post by MUSE »

6POUNDER wrote:publika :S





bandet :S
ti :?
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: GREEN Music Festival - Mitrovice

Post by 6POUNDER »

MUSE wrote:
6POUNDER wrote:publika :S





bandet :S
ti :?
a me paske ni tu knu a, shit e kom dite qe sdi :S
(per qata edhe sjom dal me knu)

ps : Image
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: GREEN Music Festival - Mitrovice

Post by Muki Vojvoda »

Sikspaunder cka publika ? bendet ?
Maspari publika spo doket qaq se nuk kan bo foto shume,edhe ne kto foto qe i kan qit ktu kuxho mirfilli spo shihet,sa i perket bendes perveq Genc Salihut qe e ka kall,aty kan qene dhe do te ri te Rock School Mitrovica qe e kan kall krejt qe ma shume se gjysen e muzikantave ti qesin jasht loje,qe jon tu i impresionu krejt ekspertat e muzikes qata te rij te rock shkolles se cfare senesh po bojn.
Tjetra ky u kon festivali i pare,u bo si ne te shpejt,paramendo fllajerat e ato shume pak dite para se me ja nis jon ngjit,e jon njoftu njerezit. Perveq tjerash festivali i pare nuk ka pas karakter garues,ndersa vitin e ardhshem mendohet te jete ashtu,ku do te ndahet dhe cmimi "MAK" per nder te vokalistit dhe bateristit te ktij grupi te vrare gjate luftes ne Mitrovice,e qe ky grup zyrtarisht nihet si themelues i rock muzikes ne Kosove. Tani vitet ne vazhdim ka me pas dhe bende te huaja te njoftuna.
E per rock asni qytet nuk munet mu krahasu me Mitrovice,a je kon te TROJA ne palester ku u kon full gati ne asni koncert qe e ka bo troja ska pas qaq full publik,se i kom percjell koncertet e tyne gjithkah si ne Prizren e Prishtine e vene tjera.
User avatar
6POUNDER
Posts: 5966
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:24 am
Location: Prizren, the Greater Albania
Contact:

Re: GREEN Music Festival - Mitrovice

Post by 6POUNDER »

burr ski nevoj mu nxe, une po flas qka kom pa e qka kom ni, edhe qajo menja e jeme e vogel sa ka mujt me vlersu, e nuk postova me ja rrekllamu qytetin kerkuj as me gjyku kush o ma metallc as kurgjo, thjesht sem ka pelqy. nashta n'mot m'pelqen ma shume auuu thom kjamet ish kon, jom knaq

shyqyr njeri qe ja keni nis ju rrokit e tana senet i keni bo te parit e jeni ma rrokerrat ne ket bote
amo qeky festival mu sem ka pelqy, skom qa shtoj ma shume

merre vetin me t'mire
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: GREEN Music Festival - Mitrovice

Post by David Gilmour »

perderisa veq mitrovicalite e kan livdu festivalin, s'koka kon ku me dit qka
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: GREEN Music Festival - Mitrovice

Post by Muki Vojvoda »

Kush po te thote ty qe veq mitrovicalit e kan livdu,a truni jot i kufizum qe qdo sen e lidh me kit forum po ta thote a ,a po bazohesh veq ne komentet ne forum a ?

Genc Salihu : Mitrovica, qyteti i rock'n'roll-it, qe e ka harru bota!!! Vec, Mitrovica ish hala aty!! Hala e dhezt! Politika e erret nuk kish pas mrri me ia marre shpirtin as nji fije!

Nesim Maxhuni
Mitrovica rock school "rocks" last night.....proud of you guys

Valdrin Halimi
Te Premten me 08.07.2011 dhe te Shtunen me 09.07.2011 Live Muzik mu knaq qfare t kish qef tu ja nis prej te prit e deri te i mramti ..
-Ne te gjitha qytet e Kosoves me bo muzik oshte knaqsi edhe nder i madh por ne Mitrovic prej sot pe nih 1 ndjenje ma te veqant .
-Pa tjeter me shum qef pe pres te premten me performu ne Mitrovic ne Green Fest .2011 ... bujrum myshteri te Rock Muzikes hajdi e t knaqum aty prej ku u nis Muzika Rock ne Kosove ....me Rrespekt Grupi The Collective Gilan 2011 . (Ky komenti i kti para se me ardh me performu)

etj etj.

Ka mujt me kon edhe ma mire normalisht qe as neve nuk na u ka dok qaq krahasim me ato te paraluftes kur i kena bo qe ma vone tjert ja nisen me na kopju,po prap ka qene mire perkunder faktit qe u bo si ne te shpejt.
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: GREEN Music Festival - Mitrovice

Post by David Gilmour »

o ti lokalist kerrkush nuk e pat me ty
Post Reply