WHITESNAKE ne kerkim te nje basisti

Lajmet, albumet, info rreth grupeve... Vetem INFO
Post Reply
User avatar
AnathemA
Posts: 108
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:05 am
Location: yellow submarine
Contact:

WHITESNAKE ne kerkim te nje basisti

Post by AnathemA »

Legjendat Whitesnake, jane ne kerkim te nje basisti te ri. Ne nje conference per shtyp grupi I udhehequr nga David Coverdale, lajmeroi se basisti Uriah Duffy dhe Bateristi Chris Frazie jane terhequr.
‘Whitesnake I urojne Uriah dhe Chris shume sukses ne vazhdim te karieres se tyre muzikore individuale dhe I shprehin mirenjohje te thelle per cdo kontribut qe te dy kane dhene per hir te grupit.’ Grupi ka zevendesuar Chris Fraizer me Brian Tichy, nje baterist veteran I cili ka luajtur me Billy Idol, Kenny Wayne Shepherd, Foreigner, Velvet Revolver, Foreigner dhe Seether. Ndersa vendi I bassistit eshte akoma I lire, ne kerkim te dikujt qe te jete ne nje nivel me Uriah.
David Coverdale shton, “Askush nuk nis nje marredhenie duke pritur qe ajo te mbaroje, por sic do rruge ne jete, keto gjera ndodhin. Shpesh nuk eshte detyrimisht faji I dikujt, thjesht shpaloset qe kjo marredhenie natyrshem e perfundoi rrugen e saj. I uroj vertet te mira Chris dhe Uriah ne gjithcka qe do ti ndodhe. Jane djem te mrekullueshem dhe muzikante te jashtezakonshem.” “Nderkohe qe i themi mirupafshim djemve, I urojme mireseardhjen ne grup Brian Ticchy-t. Une personalisht kam qene nje fan I punes se tij qekur e kam degjuar per here te pare, vite me pare te thyente nje bateri me Ozzyn dhe pergjate karrieres se tij me Pride & Glory, Billy Idol dhe Foreigner…skam asnje dyshim se ai do te ndihmoje Whitesnake te arrijne lartesi marramendese dhe besoj se do te me frymezoje te shkoj aty ku asnje kengetar ska shkuar me pare…”
Grupi aktualisht eshte ne studio e rregjistrimit duke punuar per te album te ri, pasardhes te atij te 2008 Good to Be Bad.

p.s spo mundja me hap nje teme te re te forumi i Lajmeve :)
User avatar
Che !!!
Moderator
Posts: 5109
Joined: Tue Aug 02, 2005 10:43 pm
Location: West Of Somewher

Re: WHITESNAKE ne kerkim te nje basisti

Post by Che !!! »

sa deshta mu lajmru :P
Post Reply