[NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Diskutoni rreth rock grupeve shqiptare.
User avatar
sneki
Posts: 187
Joined: Thu Jul 24, 2008 7:45 pm

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by sneki »

Osman Shehu
heavily
frantic
ice cream
kanuni
User avatar
AC/DC
Posts: 339
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:38 pm

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by AC/DC »

@metallica, hammer_of_god, Amon Ra., sneki ju falenderoj te gjitheve qe ndihmuat kete teme.

Listes iu shtuan:
Garazhat e Bardha
Osman Shehu
Heavily
Frantic
Ice cream
Kanuni
Bardh e Zi
Shqiponjat e Ferrit
Ndersa u larguan nga lista:
Anjeza Shahini
Besa
Faton Macula
Hana
Ndersa sugjerimi per te vendosur dhe grupin "NRG Band" (ish Dora Distria) u refuzua, per arsye "mesa di une ata nuk bejne ROCK", gjithsesi nese mendoni se e kam gabim atehere me thoni dhe nje here dhe do e vendos ne liste.
User avatar
metallica
Posts: 1749
Joined: Fri Jul 15, 2005 10:47 pm
Location: MASTER OF PUPPETS
Contact:

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by metallica »

e jemja o kon me kontribu sa do pak qato qe mu kujtun tash ai qitni Nrg Band ajo osht problem i juji veq tregova qe kan bo pjes ne Rock Grupet e viteve 1990 me formacion tjeter ne band po ska lidhje edhe nese bon me dit per qka jon qeto lista mos po doni mi qit ne Metal Archiv ? Flm per mirkuptim....
User avatar
AC/DC
Posts: 339
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:38 pm

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by AC/DC »

@metallica, atehere nese mendon se eshte me mire atehere le ta vendosim me emrin qe e kishte, ngase me ndryshimin e emrit si duket kane ndryshuar dhe llojin e muzikes, si mendon ?

Ndersa sa i perket listes, ideja ishte qe te krijohej nje liste me te gjithe kengetaret dhe grupet rock thjesht qe t'ekzistonte, ngase e dijme qe te gjithe kane nje liste per vendet e veta, poashtu te mesojme dhe kengetare dhe bande te reja qe nuk i dinim me pare, thjesht mund t'u sherbej shume njerezve kjo liste, poashtu dhe per ata te cilet duan te krijojne site per mp3 rock apo dic te tille, mund t'i referohen kesaj liste, realisht kjo ishte ndihma per t'cilen e kerkoja.
User avatar
Zagor
Posts: 669
Joined: Mon Sep 29, 2008 1:32 am
Location: Gjermani

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by Zagor »

AC/DC wrote: Ndersa sa i perket listes, ideja ishte qe te krijohej nje liste me te gjithe kengetaret dhe grupet rock thjesht qe t'ekzistonte, ngase e dijme qe te gjithe kane nje liste per vendet e veta, poashtu te mesojme dhe kengetare dhe bande te reja qe nuk i dinim me pare, thjesht mund t'u sherbej shume njerezve kjo liste, poashtu dhe per ata te cilet duan te krijojne site per mp3 rock apo dic te tille, mund t'i referohen kesaj liste, realisht kjo ishte ndihma per t'cilen e kerkoja.
AC/DC , do te ishte mirë qe listes tia shtojsh edhe Rock grupet nga Shqiprija....
kurse nga lista ti fshijsh te gjitha ato grupe qe nuk e kan te botuar se paku nje album..qoft ai edhe MC ( kasetë muzikore )...
User avatar
AC/DC
Posts: 339
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:38 pm

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by AC/DC »

busavata wrote:AC/DC , do te ishte mirë qe listes tia shtojsh edhe Rock grupet nga Shqiprija....
kurse nga lista ti fshijsh te gjitha ato grupe qe nuk e kan te botuar se paku nje album..qoft ai edhe MC ( kasetë muzikore )...
Pershendetje, busavata! Realisht listen kam filluar une dhe keshtu kur e kam publikuar listen (me aq sa dija une) i kam publikuar se bashku dhe ende ashtu vazhdon te jete lista se bashku, shiko dhe njehere listen dhe do shohesh qe jane se bashku dhe bandet dhe kengetaret e Kosoves poashtu dhe te Shqiperise.

Shembull: Burn, shook, tingulli i zjarrte, Aleksander Gjoka, Eugent Bushpepa, Elton Deda, Redon Makashi etj. etj.
User avatar
Evermore
Posts: 4094
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:23 pm
Location: Atlas Air

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by Evermore »

sneki wrote:Osman Shehu
heavily
frantic
ice cream
kanuni
ICE SCREAM jo ICE CREAM
User avatar
metallica
Posts: 1749
Joined: Fri Jul 15, 2005 10:47 pm
Location: MASTER OF PUPPETS
Contact:

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by metallica »

AC/DC shum o i de e qellume hallall per ket ide veq perpara \mm/
User avatar
sneki
Posts: 187
Joined: Thu Jul 24, 2008 7:45 pm

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by sneki »

Evermore wrote:
sneki wrote:Osman Shehu
heavily
frantic
ice cream
kanuni
ICE SCREAM jo ICE CREAM
ok
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by rock_boy18 »

metallica wrote:kadal rock boy_18 se je ngut ka edhe Rock para ktyne qka ki postu ktu e ki flliq temen me ket link palidhje :P
aha spo disha man per kit bendin ... po dufka me lyp nyuotube nashta ka naj video te tynve :P
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by David Gilmour »

Enis Patoku pasket harru
User avatar
AC/DC
Posts: 339
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:38 pm

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by AC/DC »

@Evermore, u be ndryshimi i emrit nga "Ice Cream" ne "Ice Scream" faleminderit nga ty.

@David Gilmour, faleminderit shume, listes iu shtua dhe:
Enis Potoku
Girls Band
User avatar
metallica
Posts: 1749
Joined: Fri Jul 15, 2005 10:47 pm
Location: MASTER OF PUPPETS
Contact:

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by metallica »

Bendin Nr:1 kryesorin e kem harru Desert Roses bend i femrave
User avatar
Nightwrath
Posts: 1214
Joined: Tue Mar 31, 2009 8:56 pm
Location: Kumanove

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by Nightwrath »

AC DC, bendi i Enis potokut osht Purgatory, me mire shtoje n'list si bend :)
User avatar
AC/DC
Posts: 339
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:38 pm

Re: [NDIHME] RockBand/Kengetar-et Shqiptare!

Post by AC/DC »

@Metallica, faleminderit grupi qe sugjeruat u shtua ne liste.

@Nightwrath, Enis Potoku u largua nga lista meqe ekziston band-i i tij ne liste.

@Antare te rocksonte, kini parasysh faktin qe ka ktu e shume vite qe jetoj jashte Atdheut dhe po aq vite ka qe se kam pare Kosoven dhe mos ma mirrni per t'madhe.
Post Reply