TREPCA

Gjithcka per football
cimi_rhcp
Posts: 5040
Joined: Sat Sep 09, 2006 4:00 pm
Location: Capital

Re: TREPCA

Post by cimi_rhcp »

Nese une jom ne individ si thmi i pergazt ju jeni komplet,e per shkije te part prishtinalit kurva sa her kan ardh ne mitro plisat i kena percjell edhe me dreka e pije e pak diqka kur ju kena rezistu ne prishtine ne ndonje sport ja keni nis si kurvat me qit veten shume shume ult tu i qujt tifozt e mitros "shkijet e jugut" ty nashta s'te kujtohet se po shoh qe 7-8 muj ja paske nis me percjell sportin andaj flet ktu jerem.Edhe po ju kena mujt ne krejt sportet me lojtart vendas,edhe ju keni fitu kur na i keni marr lojtart neve e prizrenit e pejes,shkije ju thom qatyne rraspijave qe te miren na e kan kthy me te keq ku per ni loje te karit e kan bo kabull me ul veten e me na qujt neve "shkije te jugut".Mos shpif,se qyteteve tjera nuk ju thom shkije.
veq ni sen po ta kallzoj une ty: ti nuk je i gjore, se i gjore pak osht met than. ti je i MJERË, je fjala e fundit jo e teknologjise, po e kllosharizmit.
pse bre ham mut ton diten palidhje e shet pordha ktu Trepca anej e knej, ton diten veq llomotit palidhje e nfakt kurgjo nuk thu op veq trepca anej ptrepca knej, fol fjale palidhje.
pse pom shtin me fol para kejtve ktu me ju kallzu qe qekjo Trepca jote qaq llom qe osht, ju ka dasht me ble lojtar te mjere si Simmonsi, i cili shum mire dihet qe osht drogirashi ma i madh qe ka lujt ne sportin ton maslufte edhe vet keni kallzu qe qaq hajn un kon sa ju ka vjedh rekuizitat kur ka shku heren e pare prej Trepces. qai pusi edhe Hangjiqi ju kan majt pak, se sa perjuve mitrovicalit e talentum kishiht pordh n'shishe! se spo flas per pllejmejkerin e kta tjert qe i keni pas!
Mi rrofsh topat mu ti,ska ktu thmi i pjekun i c'pjekun tifozeri osht kjo po munohesh em shit men me sene te huja e veq ti rrxoj une edhe kurxho kerkujt.
thnx per fjalor shum, po shihesh qe hala ki qa me msu prej jete, duhesh me msu shum sene.
e sa per te rrzune, shko rrzo najsen tjeter, se sa per fjale te mia veq hargjon energji palidhje o i mjere.
E vertete qe sot gati krejt senet jon fokusu ne Prishtine ama ti si thmi dhe mosnjohes i historise se fundit pyeti najkon ma te moshum te tregon qe ktu ne mitro perpara jon kon krejt senet edhe prishtinalit jon ardh ktu kan perparu e sene,edhe na kurr s'ja u kena bo shkije e duheni me bo ju shume per me na e kthy te miren qe ja u kem bo na.
Edhe shumica e prishtinalive shkije jon qe gjate luftes jon ik jasht Ks e tash maslufte ne liri ktu bojn biznis me shkije
,kerkun ne bote nuk ka ne kryeqytet mos me pas permendore te heroit te shtetit(E kom fjalen per Adem Jasharin) qe sa vjet nuk jeni ne gjendje njo tille me qit,per ma teper disave ju pengon.
sdi, une se njoh asni prishtinali shka.
ti nashti si ma i moshum se une per disa muaj, ke arrit qe mi njoft ma mire se une qe jom qe gati 3 dekada e gjys.

Dihet kush e udheheq sot prishtinen, edhe aq ma shum kta qe e udheheqin mahen si bashkeluftetar te Adem Jasharit. Kur se bojn kta naj permendore, sdi une kush ka me bo. :?:
edhe ksi, nashti te pengon ty, e mos fol n'emer tjerve edhe me t'nime.

o pus, veq kqyri ti doganat anej, edhe kqyr kush po bon kontraband ne mitrovice. sa osht nafta knej e sa ne mitro, pse prej kejt kosoves po shkojn me marr nafte anej. me kon qe e shesin naften shkijet anej nuk kishin shku shiptart, po ... le, se diqysh pom dhimesh met munu hala.
Te thash ma nalt ju jeni ardh dikur kur Kombinati Trepca u kon i pari ne Ballkan edhe i treti ne Evrope edhe keni perparu ku gati qdo i dyti prishtinali u kon i punesum ne Mitro e normal duheni me na kthy tash,problemi osht qe nuk na kishit kthy po problemi o qe ju vim aty midis Prishtine edhe s'ju vetim hiq.

qa hamamin tem ka lidhje universiteti edhe atmosfera e gjallnise ne Prishtine me Trepcen e para 20-30 vjetve.
a pe sheh o i mjere qe ti dy sene i ki ku mu kap, te kombinati Trepca qe kejt e dijn kush u kan para 30 vjete edhe se mohon kerkush, edhe te Trepca e "talentume" edhe mitrovicalit qe jon ma qytetart e ma te "qytetrumt" ne "Evrope e me gjere"

po shihet qe prej diskutimeve tona te meparshme, i paske majt ne men kejt fjale per Trepcen.
Edhe niher i paske than kto fjalt qe i din permensh, kshtu qe skom qa shtoj ktu! :lol:
Na vim edhe s'ju vetim hiq,vim kryjm punt bizneset tona fitojm edhe ditenemira a na dikur vet gati krejt Kosoven ne kushtet ma te veshtira e kem punesu gjysen e Kosoves,a e kqyre Koktej Vere te RTK-s qka thojke ai Agroni prishtinalia per Mitro,udheheqesi i emisionit.
jaaaaaa, mos paqa pune tjeter veq me ardh met nal mos met lan me hi ne PR.
gjej kohe diqysh per ni qesi diskutimi mos met lan me fluturu shum, se sa per qe t'nali, ka cimi boll pune tjera me cka merret!
Na juve ju kena msu me bo tifo,Qeti i Torcides ja u ka ngjit emrin Plisa,ne Mitro sa her jeni ardh ju kemi prit ne lula,edhe na jena kon te part qe e kena qit thanien ne Sport "Ne jemi Vllezer" edhe kur lojtart prishtines e trepces jon rre ne fushe,a ju prej mosdijes per tifo jeni dal pi kontrollit per ni loje qe ju patem mujt dikur e keni kallxu veten teper te ult tu e perzi politiken e tu na bo neve "Shkijet e Jugut" thu se Mitro osht veq e jona e jo e krejt Kosoves.
po po, ju ka keni msu me lujt neve, hiq mos ta nin se qashtu osht! :mrgreen:
veq na ju kem msu edhe ata midis mitrovice qysh THEHEN KOSHAT, po poget qe kurre skeni me di me thy kosha, spaku jo qysh i kem thy na midis palestrav rivale! :lol:


edhe ksi, mos u muno ma me perzi me trecpa e c'trepca, kombinati e kili mili, se historine e ksaj pune jo une po kejt forumi e kosova e din.
msohu me debatu, e jo me majt histori, se kto dy sene kan shum shum shum dallim.



ps: e kem pas ni diskutim per mitrovice e faktin kogja si moti, edhe i kem qartsu kogja senet, kshtu qe besom qe mu dhimt edhe qekjo kohe qe e hargjova me ti perserit pak do sene edhe me ju fut ni refresh do tjerav.
ti munesh me vazhdu me kit avazin e historianv edhe pikpamjev tua subjektive, veq prej meje e ki ni TUNG kogja si te madh.
mos e merr fort ngat zemre, SabButTrue!
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: TREPCA

Post by Muki Vojvoda »

veq ni sen po ta kallzoj une ty: ti nuk je i gjore, se i gjore pak osht met than. ti je i MJERË, je fjala e fundit jo e teknologjise, po e kllosharizmit.
Kqyre ti rraspi mashkull osht vrejtja e fundit qe ta terheku qe me pas kujdes qysh mu drejtohesh mu se une shkije sene i permena per tifoz nuk tu drejtova ty i par personalisht po ti kurv ja nise edhe ato masi qitu ne bote virtuale se live ti 5 KM man distanc pi meje,vazhdo edhe nihere me etiketime tilla ndaj meje e e sheh cka te ndodh midis Prishtine.
pse bre ham mut ton diten palidhje e shet pordha ktu Trepca anej e knej, ton diten veq llomotit palidhje e nfakt kurgjo nuk thu op veq trepca anej ptrepca knej, fol fjale palidhje.
Ngrenes i mutit osht ai qe ja nis i par,ai edhe e vazhdon me honger mut deri sa te ja nxan barku.Edhe per ktu ki vrejtje !
pse pom shtin me fol para kejtve ktu me ju kallzu qe qekjo Trepca jote qaq llom qe osht, ju ka dasht me ble lojtar te mjere si Simmonsi, i cili shum mire dihet qe osht drogirashi ma i madh qe ka lujt ne sportin ton maslufte edhe vet keni kallzu qe qaq hajn un kon sa ju ka vjedh rekuizitat kur ka shku heren e pare prej Trepces. qai pusi edhe Hangjiqi ju kan majt pak, se sa perjuve mitrovicalit e talentum kishiht pordh n'shishe! se spo flas per pllejmejkerin e kta tjert qe i keni pas!
Qito fjal qe i ke thon sa mire mi ke kujtu do sene qe me te demoralizu me ka krejt.Pike se pari na kem tu fol per futboll e jo per basket,po masi po don ok kom une kapital edhe anej hahah.Maspari basket kqyre historikun e basketit ne Ks e sheh qe Trepca u kon e pamposhtun kur u kon tu u lu liga komplet me lojtar vendor e Prishtina u ngjall tek kur ja nisen me marr lojtar te huj zezak e besa edhe lojtar mitrovicali te Finlandes si Besim Maxhuni e vllau i tij Bekim Maxhuni ne tjetren ekip te Prishtines.Futboll:Klubi i par ne ish-jugosllavi Trepca,Prishtina sa her u bo kampion me lojtar te huj shumica mitrovicali,Sheremet Isufi,Emin Baliqi,Trajneri Ajet Shosholli.Hendboll:Portieri ma i mire ne Ks ish i Trepces tash i Prishtines mitrovicali,trajneri i Prishtines dhe i perfaqesuses Kosoves ne hendboll Taip Kabashi mitrovicali e shume e shume te tjere qe mi permen jes ktu deri ne syfyr.E per basket na me Simonsa e sene nuk jena kon ma te fort sa jena kon me vendas,e vertete o qe Simonsi u kon qasi po u kon ma i forti lojtar i huj qe ju ka nxi jeten tu fluturu permi komplet ni Prishtin e tu e ngulit...
thnx per fjalor shum, po shihesh qe hala ki qa me msu prej jete, duhesh me msu shum sene.
e sa per te rrzune, shko rrzo najsen tjeter, se sa per fjale te mia veq hargjon energji palidhje o i mjere.
hahha ani tash kishe une i sjellshem thnx per fjalor shume a kqyr do reshta ma nalt qka the o papagall tamon si ato rraspijat je kallxu qitash.O qiftat si ti i rrxoj si mizat.
sdi, une se njoh asni prishtinali shka.
ti nashti si ma i moshum se une per disa muaj, ke arrit qe mi njoft ma mire se une qe jom qe gati 3 dekada e gjys.
Krejt qasi fare jeni,hajt kqyri permendoret dhe emrat e deshmorve dhe luftetarve qe fal tyne gzojm lirin sot a po figuron naj kuller si qifti jot,n'hamom tem krejt n'deti jeni ik.
Dihet kush e udheheq sot prishtinen, edhe aq ma shum kta qe e udheheqin mahen si bashkeluftetar te Adem Jasharit. Kur se bojn kta naj permendore, sdi une kush ka me bo. :?:
edhe ksi, nashti te pengon ty, e mos fol n'emer tjerve edhe me t'nime.
Prishtinen e udheheqin qita shkijet e jo ata qe mahen si bashkluftetar se me kon ashtu ndryshe ish kon situata.A ki tru ti me kuptu qe s'mun gjen vend ne bote qe s'kan permendore te heroit te ati vendi.
o pus, veq kqyri ti doganat anej, edhe kqyr kush po bon kontraband ne mitrovice. sa osht nafta knej e sa ne mitro, pse prej kejt kosoves po shkojn me marr nafte anej. me kon qe e shesin naften shkijet anej nuk kishin shku shiptart, po ... le, se diqysh pom dhimesh met munu hala.
Naft ne Mitrovic shesin shkijet o dud,e qat naft shumica qe shkojn me ble anej jon prishtinali se nuk ju ngucin juve,qysh mi nguc vllaznit :)
qa hamamin tem ka lidhje universiteti edhe atmosfera e gjallnise ne Prishtine me Trepcen e para 20-30 vjetve.
a pe sheh o i mjere qe ti dy sene i ki ku mu kap, te kombinati Trepca qe kejt e dijn kush u kan para 30 vjete edhe se mohon kerkush, edhe te Trepca e "talentume" edhe mitrovicalit qe jon ma qytetart e ma te "qytetrumt" ne "Evrope e me gjere"
Po ti u krenove qe na po vikam atje tash me studiu e me punu e une veq thash ta ceku qe ju jeni ardh dikur ktu edhe s'ki qka mu krenu ktu ti o cipirip.
po shihet qe prej diskutimeve tona te meparshme, i paske majt ne men kejt fjale per Trepcen.
Edhe niher i paske than kto fjalt qe i din permensh, kshtu qe skom qa shtoj ktu! :lol:
E verteta te jete ne kry !
jaaaaaa, mos paqa pune tjeter veq me ardh met nal mos met lan me hi ne PR.
gjej kohe diqysh per ni qesi diskutimi mos met lan me fluturu shum, se sa per qe t'nali, ka cimi boll pune tjera me cka merret!
Jo qe ki pune tjera se kuller je ti,po problemi o qe s'ki both !

po po, ju ka keni msu me lujt neve, hiq mos ta nin se qashtu osht! :mrgreen:
veq na ju kem msu edhe ata midis mitrovice qysh THEHEN KOSHAT, po poget qe kurre skeni me di me thy kosha, spaku jo qysh i kem thy na midis palestrav rivale! :lol:
Normal bre gjithqka ju kem msu bre perveq sportit eeeeeeeej edhe teatrin prej ktuhit jem ardh ja u kem formu atje qe menon qe po shpifi shko aty ne Prishtin pyti kush e ka themelu Teatrin edhe prej kahit o qai tipi e te kallxojn.E sa per thymje te koshave Floriani o njeri boze qe qdo here e ka ngulit njejt nihere u munu si na me bo naj ngulitje e thej koshin pse ? Se o cipirip ai,so per te ngulitne ai qata e ka thy prej mosdijes per naj ngulitje atraktive.
edhe ksi, mos u muno ma me perzi me trecpa e c'trepca, kombinati e kili mili, se historine e ksaj pune jo une po kejt forumi e kosova e din.
msohu me debatu, e jo me majt histori, se kto dy sene kan shum shum shum dallim.
Duhet me permen Historine kapak ktu se ti si i shkrete po menon qe plot sene qka i sheh sefte ne prishtine menon qe jon bo per here te pare a nuk e din qe ato ne Prizren e Mitro moti jon kon,s'din se je i mjere.

ps: e kem pas ni diskutim per mitrovice e faktin kogja si moti, edhe i kem qartsu kogja senet, kshtu qe besom qe mu dhimt edhe qekjo kohe qe e hargjova me ti perserit pak do sene edhe me ju fut ni refresh do tjerav.
ti munesh me vazhdu me kit avazin e historianv edhe pikpamjev tua subjektive, veq prej meje e ki ni TUNG kogja si te madh.
mos e merr fort ngat zemre, SabButTrue!
Po shihet prej mllefit ton qe ki perdor ktu edhe fjalorin qe e ki perdor kush osht ka e merr ngat zemre ket pune.
TUNG the qafen tash,kurr ti rrxoj krejt me fakte(edhe ato te vet prishtinalive) pos munesh me ja nis me pi droge prej depresionit qe t'kom shti !
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: TREPCA

Post by Muki Vojvoda »

lumiu wrote:Muk a kishin hup SHKIJET apet a ?! :)
Po lum kishin hup SHKIJET apet,ksaj rradhe jo prej kombinatit trepca po prej lidhjes se Prizrenit edhe ato 3:0.
cimi_rhcp
Posts: 5040
Joined: Sat Sep 09, 2006 4:00 pm
Location: Capital

Re: TREPCA

Post by cimi_rhcp »

sdi bre dej ku don me shku me qeto shprehje qe pi perdor.
je msu nashti me nejt me kullera e rrAspillana qysh po thu ti, amo mdoket qe spom njifshe hala mu. se ki hanger ni thes kryp me mu qe mem konsideru kuller a naj trillim ose fiksim tandin personal.

edhe ksi, boten virtuale qysh pe thirr ti je ka e perdor ti per me bo kercnime, si qajo me kilometra e ku ta di une! :lol:
veq pot kallzoj se per qat 1 vjet ma shume se une qe e ki, nuk osht problem hiq se nuk qon ajo kurfar peshe ne ket far mesele.
ti munesh mem shit men veq ne Mitrovice kur je se pernime kurgjo sum lidhe me ta, e sa per ktu shokut kadal se ka ren se rrajt kogja fell i kem knej, edhe mos u gut mu hap e me fol si shume, se kerkush spo don probleme knej pari.

edhe per punen e mllefit, shum gabim je.
kom shoqni ne Mitrovice une, rri me njerz te mitrovices e vushtrris ton kohen edhe kaloj shum mire.
njo prej shokve ma te ngusht ktu ne pr qe e kom osht tifoz i flakt i Trepces se qashtu e lidhin senet me Mitrovice, amo ska ndodhe kurre me pas urrejtje edhe kaq fjale te mdhaja fyese si ti per Prishtinen.
amo let metet kjo ne ndergjegjen tande!

edhe ksi, per punen e droges. drogen nuk e PI, po nese ki ti ma bjen do edhe po te qoj EKS me ni bardak uje!


ps: me qellim ste kuotova, se spo du me vazhdu me kuotime.
per shume sene tjera muj me te kundershtu me fakte, po u bo boz mo qekjo pune me kombinate e kilimili.
amo e niva si borgj ndaj vetes me tu pergjigj, se um kishe prek ne karakter temin, qe nuk perkon kerkah me mu hiq edhe nuk e lejoj njeri t'gjalle hiq!!!

ehh pra, let vazhdon tema me futboll, se kshtu nuk mrrin kurgjo!
User avatar
Ago1
Posts: 537
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:52 pm

Re: TREPCA

Post by Ago1 »

MITROVICA #1
TREPCA #1
TORCIDA #1



Fuck Inatqort :shsmile: :shsmile: :shsmile:
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: TREPCA

Post by Muki Vojvoda »

O cipirip shoqni prishtinali kom edhe une,ama edhe ata nuk e mohojn te verteten per prishtinalit.

Sa i perket postit te fundit qe paske bo sen nuk paske thon sen hiq ama bash sen hiq pse ? Se ski kapital se qato sene qka ti kom cek sukseset e juve ne sport ne krah te dikujt tjeter e sukseset tona me forca vetanake qato jan te verteta te mdhaja qe i sheh dhe ti me sy te tu si ne oborr ton !

Sa per karakter tonin,ti e ki karakterin e dhim se ne qit teme i par ja nise me hi laknave.
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: TREPCA

Post by Muki Vojvoda »

Fuck inatgjit shkijet edhe krejt kush na ka inati :

1. Trepça
2. Kosova V
3. Liria
4. KEK-u
5. Flamurtari
6. Vëllaznimi
7. Hysi
8. Ferizaj
9. Besa
10. Drenica
11. Prishtina
12. Gjilani
cimi_rhcp
Posts: 5040
Joined: Sat Sep 09, 2006 4:00 pm
Location: Capital

Re: TREPCA

Post by cimi_rhcp »

Java e 2-te, perfundoi!

mbeten edhe plot 18 jave tjera...


ps: fryfq tung!
e kallzove karakterin ton, kshtu qe tash e tutje fol qka ta ka qefi, njejt e ki mo. tash pos kam me shti n'funksion rrafshin. :arrow:
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: TREPCA

Post by Muki Vojvoda »

O edhe herave tjera both kena me ju bo gjithe juve dobsirave...po ec tjeter stinor merrni perforcime te huja se per vendor ju pos tosta dini me honger.

Ti fysht mete me fol per karakter temin a ?
Ti me fol per karakter tem o si me fol miza.
Edhe cka ki fol ti per mu mire najher ato i marr si ofendime e cka te fol keq per mu ni mize pa krah si ti e marr kompliment pi ni kullerit nga Prishtina :)
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: TREPCA

Post by Muki Vojvoda »

Gjilani - Trepca 0 - 3
User avatar
Ago1
Posts: 537
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:52 pm

Re: TREPCA

Post by Ago1 »

tash me Vllaznimin apet jasht loja
shpresoj ne fitore

FORCA TREPCA
Aesculapius
Posts: 830
Joined: Wed Feb 25, 2009 6:13 pm

Re: TREPCA

Post by Aesculapius »

phaaa qfar fjal en pik t`Ramazanit :S
User avatar
John Lennon
Posts: 4138
Joined: Fri Jan 09, 2009 8:39 am
Location: tu shpija...

Re: TREPCA

Post by John Lennon »

kojshija jem ja u ka dhon goll :D
User avatar
Ago1
Posts: 537
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:52 pm

Re: TREPCA

Post by Ago1 »

Kosova (Vushtrri) 0 - 3 Trepca

pas incidentit Trepca fiton me rezultat 3-0
skom pas qef mu kry kshtu kjo loj po qka me bo

FORZA Trepça
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: TREPCA

Post by rock_boy18 »

Ago1 i mitros je a?

kit jav me kon e ka tash trepça lojen :)
Post Reply