“Fryma e Re” partia më e re në Kosovë

Artikuj te ndryshem nga shtypi ditor

Moderators: Beka Floyd, SadButTrue, bg82

User avatar
Mondvalsen Junior
Posts: 987
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:43 pm
Location: Anfield Road

Re: “Fryma e Re” partia më e re në Kosovë

Post by Mondvalsen Junior »

Sa per Info, qeky Ilir Deda ka qene keshilltar i Bajram Rexhepit sa u kane ai kryeminister, e per me u ba keshilltar duhesh me kane ne aprti politike, e kto dihet kush e ka shti em formu parti te re. po si shkon gat se Ora i ka pas mrri njo 8% e 3% ja hangren udhes i meten 5%. e kta i morrin njo 0.5% e gjysen ja morrin sju jesin as 0.2%.
User avatar
psy
Posts: 447
Joined: Wed May 26, 2010 1:44 pm

Re: “Fryma e Re” partia më e re në Kosovë

Post by psy »

Lesh lesh tetonat. Shume zor me besu qe se ka t'sigurte edhe ni mandat SHIK-u. AAK-ja munet me pas rritje po me marr pushtetin zor, Vetevendosja ni perqindje t'mire e merr, po as ajo pushtetin jo, edhe Albini e vazhdon retoriken e njejte t'kritikave me arsyen qe s'osht n'pushtet e qe ska qka bon. Rroge deputeti merr, po i ha fort. Sa per LDK-ne, tyben e dishin as ata vet qka jon tu bo. LDD-ja edhe ajo llom takom. Sa per FERR-in, n'ti prift fati i ORA-se mos me kalu as pragun, hallve kome zi. Boll inati po m'vjen qe te dyte mitrovicali ata far redepash bre robt. Prej taktizimeve qe u bon me ramjen e qeverise, ashiqare SHIK-u po e dojne edhe ni mandat t'ri n'koalicion me AKR-ne edhe Behxhetin kryetar.
User avatar
John Lennon
Posts: 4138
Joined: Fri Jan 09, 2009 8:39 am
Location: tu shpija...

Re: “Fryma e Re” partia më e re në Kosovë

Post by John Lennon »

lum, Ldk-ja ka simpatizanta shum qe nuk e kan perkrah veq shkaku i qesaj Kllape qe osht nkrye momentalisht..nese vjen Mustafa lider,besoj qe ka me pas tjeter ftyr Ldk-ja..nime o bo llug puna krejt..tpresim e tshohim tash..
Post Reply