Milaimi pa rrotlla!

ktu mundeni me hap tema me video linqe prej faqeve si youtube, google etj

Moderators: Beka Floyd, bg82, username

User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by V | a G r a »

BennKo wrote: kom pa lopë boll neper kosove veq si ky sem ka ra hala me pa .... perpara e kom pas nifar bindje t'mir per to po qitash po shihet qe edhe ky osht veq njoni prej agjentave t'shumt t'shik-ut
pse qa je kunder shikut ti jaran nese ki diqka shko n' prishtin e gjan milaimin thuja live

a mos pot jet marak me ta lan edhe naj hashim thaq met mjel me hjek edhe fmija i fmis per kashat t' gojes ...

a mos po ju jet marak juve rinis t'sodit mu hap n'qdo skaj t' kosoves pufa me kurva t' moldavis qe ti bjen kjo qeveri / e me vrases qe te vin e ti vrajn qytetart / a kerkush mos me fol a / a kerkush mos me jep pergjegje a /

a mos ju ka ba si bab hashim thaqi me qeveri t' vet ...

shkoni puthnja kamt hashimit e ju hin kramp mas shpine

qasi jeni ju

kur te permendet emri i milaimit duheni me pas parasysh qe osht gazetari i vetem me gjith guximin qe e ka me dal para kamerav e me fol per korrupcion me fol per pa drejtsi me fol per gjygjsi te mykt qe i kalben landt neper dhoma , per polici t' korruptume qe iu vidhen droga miliont e deshmit materiale n' prik te dites , per rini te drogume , per deshmort e lanun anash , e shum e shum tema qe na preukupojn qe me ja nis me ba list del kogja gat ... po ju qaq dini qaq folni ...

gazetar tjeter qe e kryn gazetarin hulumtuse n' kosov nuk ki deri me tash e as qe mun i afrohet najnjani kta po ta hek une / kur milaimi u kan gazetar e ka nga neper lloqna t' luftes kto 131311425 gazeta qe jon sod e kta x gazetar nuk kan dit qe exziston gazetaria hulumtuse ...

e sod blla blla blla kishe po thom diqka ...

milaimi ka kapacitet me kriju edhe radio / po edhe tv kanal t' vetin sosht nzor per RTK- te hashimit / po edhe nese nuk ka ... milaimi i ka dyrt qel n' qdo medium jo veq kto lokale po edhe ato nderkombtare ...

TUNGI
User avatar
GzI3mOsS
Posts: 1085
Joined: Thu Nov 20, 2008 7:21 pm
Location: United colours of Prishtinë

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by GzI3mOsS »

mas pari .. menzi spaska prit KTV-ja me qit n'Lajme..gazetar t'Rtk's ( lufta e mediave ) :bela:

.. e 2t-a ... milaimi ka qef bajagi me ja tepru.. veq n'qit rast .. boll m'peqlej..! .. kjo shurra .. le qe gaboj.. po edhe e nervozojke tu ja bo ' ajdee bre ajde qarkullo ' ! ky pak e dhjejke kur i murr do shembuj.. puna .. e qe ka probleme seksuale e zdi qka ma shum u dok qaty qe shitke men.. ama.. qellimi i tij ke ma i kjart.. se i ksej shurres.. qe definitivisht jo professionale ish kon ..
User avatar
Vissy Dream
Posts: 5699
Joined: Sun Jul 15, 2007 7:20 pm
Location: Old Trafford

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by Vissy Dream »

edhe pse osht shpreh diqysh n mnyr banale amo fort fort ma ka thy me qato fjal qi ja tha....mu ky m doket nifar legjende edhe osht nifar njeri shum i hapun edhe ti thot sendet n sy....
User avatar
Al-Shama
Posts: 3436
Joined: Mon Mar 01, 2004 9:53 pm
Location: n'shpi!

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by Al-Shama »

V | a G r a wrote:hahaha lopa e danimarkes ...

mir e ka milaimi ...

euu ku ska qellu mashkull e me tja dhan naj dajak ...

go milaim go go

kshtu duhet me jau mshel gojen si gazetarit si atyne mutav n' politik he nanen ...

nese je tu e perkrah milaimin,marre te qoft 10000000000 here

mire e paska a , po pra mire e ka masi sta ka ngacmu ndonje vajze te familjes tonde normal qe e ka mire....
edhe fund te fundit kush asht ai me i tregu tjerve cfar pytjesh me shtru ?

ai thjesht veten e ka tregu cfar niveli asht e m'shitet mu aty pseudo-patriot , marre duhet me i ardh atij edhe gjith perkrahsve te tij !!! :x
User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by V | a G r a »

sa let qohni pesh / me 1 fragment 20 30 secondsh tash fol krejt shqiptarija per milaimin po po let fol se aj e nxjerr ata qa e ka mrena nuk e len tuli berllogu me ja lan kile po qe qat zhargon e ka qat guxim e ka kur ta preksh n' tela ...

per mu ky osht i njejt me at gazetarin qe e gjujti gjorgj W Mutin kpuc n' mnyren pozitive kur te analizojsh situaten aj gazetar po edhe milaimi si milaim i ka kop barki ska mujt pa fol po edhe tjetra nuk osht ky qe fol mas kamerav more ta thot drejtperdrejt qata qa e ka me ta than / te kish fy ne ket mnyr 1 politikan prapa kamerav te garantoj ish denu ... se kogja jon pasuru politikant e kosoves me buken me kafshaten e jetimav dalin fillozofojn neper tv a ne anen tjeter e shesin token e kosoves ( met burgos din kur fol per vetvendosje , me i lshu kriminelat serrb mu shetit t' armatosun neper kosov din dhe nuk guxon me bo za politika jon e kalbt / me naj pru huliganat me naj vra qytetart e mi lshu e mi lshu pa i gjyku po po din politika jon e kalbt ) a met ndihmu jo ...

marre osht per ty si qytetar/e sod shekulli 21 ne vendin tond e ki 60 % te popullsis n' varfri 20 % n' varfri t' skajshme / hajnija , korrupcioni , vjedhjet , rrenat , premtimet e kota , E TI NUK GUXON HASHIMIT ZO MI BO se ti lshon qet 12 orshi nuk t' nxen ...

Une jom kunder politikes jom kunder kurvav e pufav qe ti kan hap polikant ne emer t' tjeterkuj e ti se din sigurith qe jo populli kto nuk i din / korrupcioni po lulzon n' qdo skaj t' kosoves ( kunder gurthysev t' hashimit , kunder djalit t' xpersonit qe ti ka pru taxi 300-shat me njers t' kti popullit tu e rrit pasurin e vet ) kunder t' kqijav qe pi bohen kosoves .... e fain kryesor e ka ky popull qe nuk qohet e me jau iq nanen me i qu n' qjell / e nuk ka faj milaim zeka e njerzt qe ju dhem zemra se kan dhan djem , nipa / pleq / plaka / te reja / te ri / e fmi / e trima per ket tok / e sod hashim kuleta e shet vendin e vet / sod e 12 vjet i ki tokat e ndame / kush po kujdeset per me kan kto toka te ndame VET Qeveria e hashimit / per gjitha kit situat osht fajtore populli prap pe ceki edhe drejten e t' shprehjes per ( bashkim te tokav t' kosoves ) e ki hala t' cenume .

skom qa e qoj ma larg njo di me than : perderisa populli ne qfardo mnyre o me te pushk o me laps o me te shame o me qfardo forme nuk qohet e me punu per me rrxu ket qeveri ky popull e ky vend do bahet ma zi se n' afrik ma zi se te ata qe e hajn dheun SE SKAN BUK .
User avatar
MaNgupja_nR1
Posts: 7435
Joined: Sat May 13, 2006 1:27 pm
Location: KingstonTown

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by MaNgupja_nR1 »

qfar goje e theksi si ata fmit qe u shajshin mesveti he ta *ifsha naUUUUnen
User avatar
Mondvalsen Junior
Posts: 987
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:43 pm
Location: Anfield Road

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by Mondvalsen Junior »

Njeri ma i pamoralshem se Milaimi ski, ky ka osht i forti shkon, sikur magjup osht ky.

Ajo gazetarja ka shume te drejt ne pytjet. Ku do ne bote para lidereve boterore, ke drejte ne pyetje, Berluskoni ne samitin e NATO-se gazetaret e pyetshin per pune te brendshme, edhe Bushin ne samitin e Natos ai u pytke per agfanistan. Qekjo osht puna e gaztarise qe sun ju ike kurre se keje ku keje pytjeve sun ju ik, qeky osht profesioni i gazetares.
A di qe thojne ku dhem dhami shkon guha, ky Milaimi shume jam i sigurt qe ka vet probleme sexuale edhe tani menon qe krejt dynjaja jane si ai, ne cdo emision e ne cdo rast ai e ka qeto PROBLEME SEKSUALE, ju ka pjeke ne kry njerit.
As keshilltar as zedhenes me kane ma shpejt se ky nuk reagon. Ky o diten moti qe njeri i tyne, tipi ka te shkon Kupa e merr mas veti. Paramenoje e ka emisionin 2 ore ne rtk, edhe shprehet ashtu, RTK duhet me u distancu prej tina.

Ajo gazetarja osht kusherin e Jahja LLukes, punon per Dukagjinin, vec qashtu me poshtru dikon Milaimi para dynjas se besoj qe ka me pshtu leht, kane me ja qie shtateqin nana.
User avatar
V | a G r a
Posts: 12726
Joined: Tue Oct 19, 2004 5:31 am
Location: Pr!sht!n
Contact:

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by V | a G r a »

qa jeni tu than bre ...

PO A KI DREJT TI QITU ME DAL PREJ TEME hajt provo bone MSN hajt provo fol per SEX ne qet tem ( PO DEL VEQ DREJT NESE EXZISTON DREJTSI DENOHESH ME BANED ) ...

Deklarata e milaimit ...

Ka disa ditë që në mënyrë çnjerëzore është nisur një lojë lugetërish të disa gazetarëve të Kosovës, të cilët profesionin e tyre e kanë mësuar nëpër bankat e turpshme të një mentaliteti të ndyrë ballkanik.

E gjithë kjo ka filluar pas një incidenti të ndodhur në Aeroportin e Prishtinës, në mes meje dhe një kolegeje të Radio Dukagjinit, të cilën nuk e kam njohur dhe as nuk e kam ditur se kush ishte. Doli se ajo vjen nga një familje shumë e respektuar, për çka mua sinqerisht më erdhi shumë rëndë, edhe pikërisht për këtë i kam kërkuar falje publikisht, asaj dhe familjes së saj, përmes axhës së saj, të cilin e kam shok dhe mik.

Dua të sqaroj me këtë rast atë që ndodhi gjatë konferencës. Një gazetare bëri pyetje rreth fondit të Fatmir Limajt. Një tjetër gazetar kërceu me një pyetje tjetër rreth zgjedhjeve në Veri të Mitrovicës. Në këtë konferencë kam pritur kryesisht pyetje të tipit: “Si e cilësoni vizitën në Kuvajt?”, “Çka iu premtoi mbreti i Kuvajtit rreth pavarësisë?”, “Kur do pranohet ajo?”, etj., e mandej pasi të kryhej kjo temë, të diskutoheshin edhe çështjet tjera. Meqë u prish rendi, thash që të pyes edhe unë rreth Eurovizionit, i cili një natë më parë kishte filluar në Oslo të Norvegjisë. Në fund të fundit, publiku ka nevojë të ketë edhe informacion kulturor, përveç informatave të tjera politiko-debatuese.

Kolegia ime e nderuar u kthye nga unë dhe më ofendoi me fjalët: “Kush hamamin je ti bre që po na përzihesh në pyetje?”, por unë heshta dhe iu përgjigja tepër qetësisht se pyetja ime ishte po aq e logjikshme sa edhe pyetjet paraprake të shtruara prej saj.

Mbas përfundimit të kësaj konference, duke dalë jashtë, përsëri jam provokuar dhe përsëri kam vazhduar të flas e të them se sipas mendimit tim, nuk duhet të dilet jashtë temave për të cilat mbahet konferenca, sidomos kur nuk është dhënë ende asnjë detaj për atë temë.

Si përfundim, e kam lëshuar atë fjalë fyese, duke e cilësuar gazetaren dhe një kolege të saj si lopë të Danimarkës, për çka e kam ndier veten shumë keq. Jam ndier dhe ndihem i turpëruar, edhe pse gjithçka ndodhi në afekt.

Më së shumti jam ndier keq, sepse përveç se kolege, ato janë edhe femra. Është pikërisht kjo gjini për të cilën unë kam më së shumti respekt dhe gjithmonë jam munduar t’i afirmoj vlerat e saj në shoqërinë tonë.

Mirëpo, loja e shtrigave, e filluar nga disa “kolegë” të Kohavisionit, të cilët edhe në të kaluarën janë të njohur për linçime, izolime, dënime mediatike, etj., vazhdoi me Klan Kosovën dhe me disa gazetarë meskinë, të tipit Kërquki.

Ne e dimë si kolegë se çfarë fjalori përdorim mbas konferencave të shtypit, apo nëpër redaksitë tona. Ne e dimë secili se kush çka është, mirëpo duke respektuar kodin etik të gazetarisë, asnjëherë në jetë nuk e kam keqpërdorur ndonjë bisedë private të dikujt për marketingun tim, siç u keqpërdor afekti im për marketing të të tjerëve. Edhe njëherë nënvizoj faktin se i gjithë incidenti ndodhi pasi kishte përfunduar konferenca, ndërsa kameramanët e gazetarët i kishin mbledhur krejt kamerat e mikrofonat dhe ishin nisur të largoheshin. Pamjet të cilat mund t’i shihni edhe në internet janë përzgjedhur me një kujdes shumë të veçantë, gati-gati të përsosur, nga “kolegët” e Kohavisionit, ndoshta për fatin tim të keq pasi i kam trajnuar shumë mirë personalisht në Shkup gjatë viteve ’90.

Publikisht iu kërkoj falje dy kolegeve, institucionit ku punoj, gjithë kolegëve të mi gazetarë, gjithë atyre që më kanë qortuar për gabimin e bërë, të cilin e pranoj, dhe shikuesve të emisionit tim, të cilët ma kanë dhënë besimin dhe përkrahjen e tyre.

Ndërsa shkrimet e disa gazetarucëve, apo shoqatave të mjera të gjoja gazetarëve, as që më interesojnë. Fatmirësisht, ata janë “profesionistë” të vërtetë, siç e kanë ndjerë nevojën ta definojnë mirë edhe në emrin e tyre, duke u largu kështu nga ne, “joprofesionistët”.

Është pikërisht kjo kastë e gazetarëve spekulantë e të korruptuar deri mbi kokë, të cilët e kanë degraduar veten dhe gazetarinë deri në maksimum, e që kërkojnë të mbulojnë pisllëkun e vet nëpërmjet linçimeve ndaj të tjerëve. Këta njerëz tregojnë se ende besojnë tek zgjidhja e problemit përmes linçimeve, diferencimeve apo edhe kërkesave për largime nga puna, si në vitet ‘80, në një kohë kur ekzistojnë gjykatat.

Shpresoj që këta gazetarë do ta kërkojnë edhe dorëheqjen e Bernard Kushnerit, pasi ai e fyeu dhe poshtëroi gazetarin për një pyetje që ky i fundit ia bëri gjatë vizitës në Graçanicë.

Gjithashtu shpresoj edhe që të qetësohen shpirtrat e ndezur të të gjithë atyre “qytetarëve” të nderuar, që e kanë marrë në inat Milaim Zekën e për pasojë edhe vendardhjen time, Drenicën - katund.

Më ka habitur për mirë sjellja tepër korrekte, shumë civile dhe profesionale e Radio Dukagjinit, dhe kryeredaktorit të saj Feim Kurhasanit, të cilët i kanë pasur të gjitha të drejtat të reagonin ndaj incidentit ku ishte përfshirë punonjësja e tyre.

Krejt për fund, iu garantoj teleshikuesve të mi se ashtu sikurse kam pasur guximin deri më sot të merrem me tema hulumtuese që kanë shkelur kallot e shumë njerëzve, të cilët sot e fërkojnë barkun duke u kënaqur me situatën ku gjendem, do të vazhdoj edhe në të ardhmen të merrem pa kompromis me të gjitha ato fenomeneve negative që e prekin shoqërinë tonë.

Dhashtë Zoti që politikanë të të gjitha partive, por edhe hetues të EULEX’it t’i hapin dosjet edhe të ne gazetarëve, për të parë se kush i ka shërbyer gazetarisë dhe kush korrupsionit dhe mafisë.

Milaim Zeka

Ju nuk jeni t' informun e as ne dijeni qe ajo tipka ka ofendu e para e dyta qdo gazetar apo te them komplet grupi gazetaresk i mbledhur ne koferenc paralajmrohet qe te jen sa ma te kjart n; pytje t' mos dalin jasht temes po te flitet rreth saj / ktu milaimi ka kerku falje veq shkaku qe osht femer dhe prap hallal un e perkrahi edhe osht njani prej gazetarve ma te mirtit qe e ka kosova ndash let ju vjen inati ndash qkynu se qa osht e bardh smuj mi than e zez / tjeter osht qe vlon njeri ne momente te caktume bon gabime se prefekt nuk jemi asnjani njeri i kti planiti / por prap milaim zeka osht dhe do mbetet mbas vetvendosjes njeriiu i par qe punon dhe vepron n' t' mir t' popullit t' vet me te gjitha temat me gjith emisionin e kapacitetin qe e ka .
cimi_rhcp
Posts: 5040
Joined: Sat Sep 09, 2006 4:00 pm
Location: Capital

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by cimi_rhcp »

ma bre dostit mos e mbroj at far kali se veq pe ul edhe veten tuj i dal krah atij far gomari, se ai smeriton mi than ndryshe. se kom veq per qet gjest, po ai pernime kshtu lope kejt osht, me ja shplu pak flokt anash garant brinat qaty ja kan nis mi dal, i shihen pak!

kshtu qe, lejt kto fore me deklarata te kota te tijna se ni fjale e urte thot: kur krejt te thojn qe je i pitë, ma mire bonu kishe je qashtu!!!
Muki Vojvoda
Posts: 1049
Joined: Fri Jun 19, 2009 8:06 pm

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by Muki Vojvoda »

Adela qitu mas miri e paska spjegu...e verteta eshte qe Milaimi per gazetari qitu osht nr.1 per Kosove....afro 30 vjet pervoje gazetari ti ka,nja 20 veq ne Suedi e normal qe te nervozon aty kur kcen tulifar Lope e Danimarkes a po e Norvegjis a Suedise so me rendesi lop e cilit shtet veq nime me te nervozu kur ta ckerdhen profesionin me ni fakultet privat te gazetaris qe e ka kry e qe u hi me te njofshum ne tv me punu veq se osht dhip a najsen,ani edhe ktu ne forum do lop te Danimarkes u bon me kritiku Milaimin a? Haj Kukuuu #@
User avatar
Froese
Posts: 88
Joined: Wed Jan 27, 2010 11:14 pm

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by Froese »

Vec dicka,

n'raste t'tilla edhe kudo qe jon gazetart ty e kry detyren, masi merret prononcimi per ni ceshtje per t'cilen kan shku n'vendin e caktum, bohen pytje tjera per t'cilat gazetart kan nevoje per informim ma t'hollesishem ose thjesht dojn prononcim per dicka qe ata dojn me shkru ose punu, sepse s'kane cdo here qasje. Kushdo qe ka punu n'naj medium i din qeto sene. So hera e pare.

nejse.
cimi_rhcp
Posts: 5040
Joined: Sat Sep 09, 2006 4:00 pm
Location: Capital

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by cimi_rhcp »

t'qifsha Milaimin edhe krejt qobant e lopart tjert si ky. e ja shkerdhefsha qat pervojen e lodht qe ma ka. me kan i miri skish punu ne televizionin KUKULL te dirigjum kryekput nga kryeQOBANI i kosove Thaci bashke me qobant e tjere si Jakupi e tjert ren teposhte.

RTK-ja osht televizoni ma llom, ma i politiziumi, ma pro-qeveritari, ma i familjarizumi, kan marre miliona euro donacione nga Japonia dhe vendet e bashkimit evropian edhe hala kan kualitet ZHGL te fotografise dhe e bojn ni pune shume jo-profesionale saqe televizone se KTV dhe tjera me bugjet ekstra ma te vogel dhe me gazetar "kullera" nese muj mi qujt bojn program shume ma te pershtashem edhe prekun tema shume ma aktuale.

Poshte kjo mut qeverie, poshte RTK-ja edhe poshte QOBANT si qifti i ktij lladikes!!!
Last edited by cimi_rhcp on Wed Jun 16, 2010 8:54 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Clavicula
Posts: 8737
Joined: Sat Jun 30, 2007 11:24 pm
Location: East Center

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by Clavicula »

cimi_rhcp wrote:t'qifsha Milaimin edhe krejt qobant e lopart tjert si ky. e ja shkerdhefsha qat pervojen e lodht qe ma ka. me kan i miri skish punu ne televizionin KUKULL te dirigjum kryekput nga kryeQOBANI i kosove Thaci bashke me qobant e tjere si Jakupi e tjert ren teposhte.

RTK-ja osht televizoni ma llom, ma i politiziumi, ma pro-qeveritari, ma i familjarizumi, kan marre miliona euro donacione nga Japonia dhe vendet e bashkimit evropian edhe hala kan kualitet ZHGL te fotografise dhe e bojn ni pune shume jo-profesionale saqe televizone se KTV dhe tjera me bugjet ekstra ma te vogel dhe me gazetar "kullera" nese muj mi qujt bojn program shume ma te pershtashem edhe prekun tema shume ma aktuale.

Poshte kjo mut qeverie, poshte KTV-ja edhe poshte QOBANT si qifti i ktij lladikes!!!
A je normal pash Zotin?

Per permbajtne e qeti postimi t'detyrohem sa ma shpejt qe muna me ardhe ne Prishtine edhe me te qarros! Thjesht m'ki detyru
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
cimi_rhcp
Posts: 5040
Joined: Sat Sep 09, 2006 4:00 pm
Location: Capital

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by cimi_rhcp »

heeeejj o man, po ja nxerr thoben qeshtu qe spo del me pi ni kafe, si me kan ne Kine na knej aghghagh

thnx man, amo realiteti osht qeky!!!
User avatar
Clavicula
Posts: 8737
Joined: Sat Jun 30, 2007 11:24 pm
Location: East Center

Re: Milaimi pa rrotlla!

Post by Clavicula »

Rrezik o njeri, mi kan mledh bet njerzia lol
Jo bre po do pune s'po lojn as syte me i qel, edhe kur po vi krejt paprit ashtu
Post Reply