Serialet Turke

Per tema qe nuk kane kategori perkatese

Moderators: Beka Floyd, bg82, username

User avatar
vaLton
Posts: 6568
Joined: Sat Nov 11, 2006 3:10 pm
Location: Rep. of Peja

Re: Serialet Turke

Post by vaLton »

Kahere e kom shly tv 21shin prej kanaleve nTV tem.
User avatar
Hosefinë
Moderator
Posts: 2116
Joined: Mon Oct 30, 2006 3:54 pm
Location: World

Re: Serialet Turke

Post by Hosefinë »

midnight_angel wrote:
Zana E Malit wrote:s`mjaftun ato serialet latine tash rtv 21 po na servon edhe turke ...
Mizerje :(
walla be qik shum e smut kokshe psiqikisht ti se kom dit qe qeshtu paaaaaaaaaaa po ma mire turqisht se sa spanjollisht po le se me smuja ska.
midnight_angel bone u shprehe edhe niher qishtu merr vrejtje.
kujdes
User avatar
SOPRANO
Administrator
Posts: 12039
Joined: Thu Jun 17, 2004 3:04 am
Location: tu plepi

Re: Serialet Turke

Post by SOPRANO »

21shi se ka mas pari llogon e mir...ni tv qe se ka as llogon e mir,ski qa pret prej tij
User avatar
VenoM
Posts: 1316
Joined: Sun Jan 01, 2006 3:50 am

Re: Serialet Turke

Post by VenoM »

po qka pe dhin forumin me ksi tema t'21shit...pf
midnight_angel
Posts: 208
Joined: Tue Jun 06, 2006 1:42 pm
Location: KOSOVA
Contact:

Re: Serialet Turke

Post by midnight_angel »

VenoM wrote:po qka pe dhin forumin me ksi tema t'21shit...pf

:arrow: antarja :oops:
User avatar
Muki
Posts: 4685
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:38 pm
Location: Mitrovicë

Re: Serialet Turke

Post by Muki »

Cka u bo kshtu ni teme tu i sha turqit ni teme tu i livdu :roll:












:lmao:
User avatar
David Gilmour
Posts: 5122
Joined: Sun Sep 09, 2007 9:05 am
Location: Prizren
Contact:

Re: Serialet Turke

Post by David Gilmour »

Her! wrote:Qfar influece t'madhe po bojn kta seriale perveq te t'mdhejt edhe te fmija...n'ven qe mu rrit me filma t'vizatum, ata rriten me Zhade me hamoma, edhe msojn prej eksperincave t'tyne. Kurgjo mir s'msojn, veq keq si urrejte, hakmarrje, dashuri(edhe qfare seee), ndarje, e qisi tripa. Edhe krejt tematikat e njejta jon tek secili serial. Ata duhen, dikush i ndan, blla blla blla, apet bashk. Veq fjala definitive e gjith ktij mjerimi qe po bojn tv tona, osht TMERR.

Later,
:arrow: :arrow: per krejt kto sene veq Digitalbi(prej trojeve shqiptare) i afrohet normalitetit
User avatar
Varekai
Posts: 1199
Joined: Thu Oct 19, 2006 12:39 am
Location: Hamami i Hyrës

Re: Serialet Turke

Post by Varekai »

NUK luftohen kto sene me "shprehje t'mllefit" n'foruma.

me qesi kuazikritika kurr s'kena me mujt me mrri kurrkun. Duhet me dite qe n'krejt televizionet merret parasysh demografia edhe programi bajagi emetohet n'baze t'saj. 21-shi osht medium per ni audience t'caktume. S'di qa pe boni t'madhe kur rreth 50% e popullsise te na i takon qasaj audience.

Dikush tha fmijt po rriten me Zhade. Ktu s'ka faj 21-shi e as kurrkush po kan faj qata qe i rrisin qata fmij. Zhadja nuk osht per 17- edhe pse na s'kem edukate me i kqyr qysh jon showat edhe filmat rated n'baze t'moshes, ajo o tjetersen.

Un kom pa qe ka opcione per me zgjedh neper TV tona, kshtu qe nuk kem nevoje me kqyr "seriale turke e spanjolle." Dikush ma nalt tha: "ndrrojeni kanallin." Mire e pat.
E nese mendoni "Jo po me qeto seriale po degradohet shoqnia jone," at'here pike pergjigja "qeto seriale jon veq simptome t'smundjes(degradimit), e jo shkaqe."

m'falni veq per menden teme, targetin e keni gabim.
po ani thirret Liri e Fjales si per ju si per ata.
User avatar
AciDiuS
Moderator
Posts: 7206
Joined: Wed Mar 09, 2005 4:11 pm
Location: Free on Universe

Re: Serialet Turke

Post by AciDiuS »

VenoM wrote:po qka pe dhin forumin me ksi tema t'21shit...pf


allaaa kaHresimmm :lol:
User avatar
Mondvalsen Junior
Posts: 987
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:43 pm
Location: Anfield Road

Re: Serialet Turke

Post by Mondvalsen Junior »

boll i budallakavt po boll i mire?! hihihi
User avatar
santana
Posts: 6342
Joined: Sat Oct 08, 2005 5:56 pm
Location: nër pantolla
Contact:

Re: Serialet Turke

Post by santana »

sevi sevi yourum a qysh thuhet shka jon mer kto seriale as 2 euro si fitojin me kta filma.
Agonn.
Posts: 1668
Joined: Mon Oct 20, 2008 3:15 pm

Re: Serialet Turke

Post by Agonn. »

AciDiuS wrote:
VenoM wrote:po qka pe dhin forumin me ksi tema t'21shit...pf


allaaa kaHresimmm :lol:
:lol: :lol:
User avatar
rock_boy18
Posts: 5437
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:24 pm
Location: n'Mitrovicë

Re: Serialet Turke

Post by rock_boy18 »

adela wrote:per Aci Hayat e keni fjalen e? :P

haha ca skenash ka! turqit gjithcka e bejne drame! une e shoh shpesh kur jam ne shtepi ne ate orar se e dua Stambollin jashte mase shume dhe se me mban ne kontakt me turqishten, te cilen po e harroj ngadale-ngadale :?

e sa per serialet italisht qe permendi dikush, ato s'jane per tu share!! une i kisha pare dhe nga 5 here secilin prej atyre qe kam pare gjate jetes, si: Amico Mio, Un Medico in Famiglia, Cento Vetrine, Incantesimo, Cascina Vianello, Dio Vede e Provvede, Elisa di Rivombrosa, Il Bello Delle Donne, Tutti Pazzi Per Amore, Il Commisario Manara, etj, etj. Mos u ngaterroni me Italineeeee!! :P

edhe i Spanjes me pelqen nje: "Un PAso Adelante." :mrgreen:

ne mos te kene ndonje benefit te tjeter, te pakten per mesim te gjuhes ndihmojne keto seriale.
italishten une e kam mesuar komplet prej televizorit, 10 vjec e flisja si bilbil, hahaha. nejse, e kam mesuar nga filmat vizatimore, po dhe serialet me duhej t'i ndiqja qe t'ia perktheja gjyshes; ka qene nje kanal Telenorba qe jepte seriale te dubluara ne italisht nga mengjesi ne darke :P
spanjishten e kuptoj shume mire dhe jam ne gjendje ta flas disi kur me bie rasti. kjo ka ndodhur pak prej dijenise se italishtes, pak prej serialeve ne tv.
e turqishten po e mbaj gjalle me tv, se s'kam me ndonje kontakt tjeter.

keshtu qe per kete aspket shyqyr qe eshte TV 21 , hahahahah :P

Gorusuruz canim arkadaslarim! :mrgreen:

p.s. heren e fundit qe kam qene ne turqi me kane ngaterruar me protagonisten e filmit, nerminin. oh yeaash, ndihesha si superstar :shsmile:
:shsmile: :shsmile: kit serial edhe un e kom kqyr a besoni ne kl tem krejt nxansat u bojshin me grupe edhe ja nisshin me fol " a pe ajmarin qka boni, ky aj bla bla bla" hhuauhauh :shsmile: :shsmile: krejt sen palidhje bile shpesh i thirsha do shok me dal e thojshin " jo se sonte Ajmari ja nis" uhahuhua
Zana E Malit
Posts: 2147
Joined: Sun Apr 06, 2008 11:18 pm
Location: United Mitrovica

Re: Serialet Turke

Post by Zana E Malit »

Muki wrote:Cka u bo kshtu ni teme tu i sha turqit ni teme tu i livdu :roll:













:lmao:
kjo tem o per serialat turk.. e ajo tjetra per tjeter qka..
Agonn.
Posts: 1668
Joined: Mon Oct 20, 2008 3:15 pm

Re: Serialet Turke

Post by Agonn. »

rock_boy18 wrote:
adela wrote:per Aci Hayat e keni fjalen e? :P

haha ca skenash ka! turqit gjithcka e bejne drame! une e shoh shpesh kur jam ne shtepi ne ate orar se e dua Stambollin jashte mase shume dhe se me mban ne kontakt me turqishten, te cilen po e harroj ngadale-ngadale :?

e sa per serialet italisht qe permendi dikush, ato s'jane per tu share!! une i kisha pare dhe nga 5 here secilin prej atyre qe kam pare gjate jetes, si: Amico Mio, Un Medico in Famiglia, Cento Vetrine, Incantesimo, Cascina Vianello, Dio Vede e Provvede, Elisa di Rivombrosa, Il Bello Delle Donne, Tutti Pazzi Per Amore, Il Commisario Manara, etj, etj. Mos u ngaterroni me Italineeeee!! :P

edhe i Spanjes me pelqen nje: "Un PAso Adelante." :mrgreen:

ne mos te kene ndonje benefit te tjeter, te pakten per mesim te gjuhes ndihmojne keto seriale.
italishten une e kam mesuar komplet prej televizorit, 10 vjec e flisja si bilbil, hahaha. nejse, e kam mesuar nga filmat vizatimore, po dhe serialet me duhej t'i ndiqja qe t'ia perktheja gjyshes; ka qene nje kanal Telenorba qe jepte seriale te dubluara ne italisht nga mengjesi ne darke :P
spanjishten e kuptoj shume mire dhe jam ne gjendje ta flas disi kur me bie rasti. kjo ka ndodhur pak prej dijenise se italishtes, pak prej serialeve ne tv.
e turqishten po e mbaj gjalle me tv, se s'kam me ndonje kontakt tjeter.

keshtu qe per kete aspket shyqyr qe eshte TV 21 , hahahahah :P

Gorusuruz canim arkadaslarim! :mrgreen:

p.s. heren e fundit qe kam qene ne turqi me kane ngaterruar me protagonisten e filmit, nerminin. oh yeaash, ndihesha si superstar :shsmile:
:shsmile: :shsmile: kit serial edhe un e kom kqyr a besoni ne kl tem krejt nxansat u bojshin me grupe edhe ja nisshin me fol " a pe ajmarin qka boni, ky aj bla bla bla" hhuauhauh :shsmile: :shsmile: krejt sen palidhje bile shpesh i thirsha do shok me dal e thojshin " jo se sonte Ajmari ja nis" uhahuhua
haha nese osht nifar ajmari ka u kon nktv e di edhe une njo 2 halla kur vishin me nejt ma teshin me qit serial Ajmari shuqyr qi se kom kqyr hahah
Post Reply