Diskutime mbi artin ne pergjithsi. Piktura, Skulptura, Fotografia, Teatri, Opera, Baleti etj.
Avatari i antarit
User

labbb28

Poste

44

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Shtunë Shkurt 24, 2007 5:09 pm

Vendodhja

Tirane/Alabania

nga labbb28 » E Martë Mars 06, 2007 8:05 pm

Opeth shkroi:
labbb28 shkroi:Per mua nese nje vizatim eshte i konceptuar dhe i perceptuar mire, sigurisht nese eshte shprehes dhe nese arrin te me japi emocion... per mua (dhe kete nuk e them vetem se e mendoj per sepse eshte e vertete) e ka mbaru misionin pra eshte ViZaTim ne kuptimin e plote te fjales. Nuk ka rendesi a eshte realist apo sic disa shprehen (dhe bejne keq) e quajne Skice.. nje vizatim te shpejte, mjafton te jete shprehes
ti artist pom doket!! koke...ja me profesion...ja pe studiojshe qet sen!!!...


any-way!!!...keksi mendime po jipshe per ART...valla k'ta t'shipris...gojen per me fol...e shfrytzojn n'MAX!!!! :P


Sinqerisht po me vjen pak keq qe po mendon dhe po paragjykon keshtu... nuk kam pse tju shfytezoj dhe nuk e di se ka nejrez ketu qe ju shfrytezojne ne max..(po flasim per njerezit qe jane ok me mend dhe shpirt.. se ka dhe nga ata debila qe jane shum te flliqur si njerez.. normal nuk ka pyll pa derra). Kurr nuk e kam mendu keshtu shoqerine me ju, dmth un personalisht kam me shum shoke prej kosove se nga tirana, ngaqe vet kam lind ne shkoder dhe shoqnia me veriore me terheq me shum. Persa i perket a jam apo nuk jam artiste po ta them lirisht dhe me mend ne koke se jam Artiste dhe nuk i kam te gjitha fjale (jam femer...qike, goce, cuce etj etj...:D)
Tung dhe hert tjera mos paragjyko sepse njerezit ofendohen dhe kjo i ban shum keq opinionit (tash ti mundesh me e mendu si don ti ama realiteti eshte keshtu si eshte) Tung Tung...!


PS: nuk kemi naj ndryshim te madh ne nga shqiperia dhe ju nga shqiperia....same shit jena haahahaaha (just joking...)
:P
Modifikimi i fundit nga labbb28 më E Martë Mars 06, 2007 8:50 pm, modifikuar 1 herë ne total.
Avatari i antarit
User

labbb28

Poste

44

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Shtunë Shkurt 24, 2007 5:09 pm

Vendodhja

Tirane/Alabania

nga labbb28 » E Martë Mars 06, 2007 8:19 pm

Voodoo Child shkroi:Vizatim i mir that qe eshte qai qe del prej emocioneve,ee ktu menoj qe vim deri te ajo se vizatimi(i lir) i mir eshte ai me vija jo precize,sepse nese ki muindsi vijen qe e qet ne flet me kontrollu edhe mi dhon precizitet ather sje ka qet emocion aty sepse shtir o me kontrollu edhe qat emocion.
PER MENIMIN TEM VIJA E NDREQ,VIJA E PRISH VIZATIMIN ,
vizatimi me i precizuar menoj qe perdoret ne portrete dhe i jep nifar hije reale portretit edhe per ato menoj qe durt pricize qe kan talent vizatus jon te mir ne portrete <Per vete me shum em pelqejn portretet qebehen me vija shum mat te lira dhe me emocionale sesa ky posht ,
Imazh

Ee Kta posht jon vizatime qe i pelqej ma shum se jan ma te lir
ne vija

Imazh
Imazh

Edhe pse i pari ka disa vija ...te kontrodhuara po themi dhe duket pak mekanik ka shum me shum ane emocionale, me pelqen se edhe brenda qetesise se tij ka nje pasterti dhe nje karakter te kapur. Keto posht..sidomos ai i fundit ka nje gjendje teper interesante, ka nje stil shum personal, kjo eshte shum gje e mire per individualitetin dhe per personalitetin e artistit... eshte komplet i lire nga uniforma ose rregullat strikte te vizatimit qe shumica e artisteve (se kuptoj pse) ndjekin... kjo eshte gje shum e mire... Personalisht nuk me pelqen te ndjek rregullat, nese un ja dal mbane duke punuar ashtu si me vjen dhe e mbroj konceptin tim mire, nuk ma nin hiq per rregullat
fuck rules we r the artist here we do our own fucking rules Fuck Yeeeeaahh....!!! :D
Avatari i antarit
User

Voodoo Child

Poste

3808

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Hënë Janar 01, 2007 7:25 pm

Vendodhja

woodstock

nga Voodoo Child » E Martë Mars 06, 2007 8:26 pm

me qet sen te fundit lab po pajtona ,se per me bo qat vizatimin e par duhet me pas ruls.
Avatari i antarit
User

bg82

Grada

Moderator

Poste

2784

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Premte Dhjetor 01, 2006 11:56 am

Vendodhja

New York

nga bg82 » E Premte Mars 09, 2007 12:18 pm

labbb28 shkroi:
Opeth shkroi:
labbb28 shkroi:Per mua nese nje vizatim eshte i konceptuar dhe i perceptuar mire, sigurisht nese eshte shprehes dhe nese arrin te me japi emocion... per mua (dhe kete nuk e them vetem se e mendoj per sepse eshte e vertete) e ka mbaru misionin pra eshte ViZaTim ne kuptimin e plote te fjales. Nuk ka rendesi a eshte realist apo sic disa shprehen (dhe bejne keq) e quajne Skice.. nje vizatim te shpejte, mjafton te jete shprehes
ti artist pom doket!! koke...ja me profesion...ja pe studiojshe qet sen!!!...


any-way!!!...keksi mendime po jipshe per ART...valla k'ta t'shipris...gojen per me fol...e shfrytzojn n'MAX!!!! :P


Sinqerisht po me vjen pak keq qe po mendon dhe po paragjykon keshtu... nuk kam pse tju shfytezoj dhe nuk e di se ka nejrez ketu qe ju shfrytezojne ne max..(po flasim per njerezit qe jane ok me mend dhe shpirt.. se ka dhe nga ata debila qe jane shum te flliqur si njerez.. normal nuk ka pyll pa derra). Kurr nuk e kam mendu keshtu shoqerine me ju, dmth un personalisht kam me shum shoke prej kosove se nga tirana, ngaqe vet kam lind ne shkoder dhe shoqnia me veriore me terheq me shum. Persa i perket a jam apo nuk jam artiste po ta them lirisht dhe me mend ne koke se jam Artiste dhe nuk i kam te gjitha fjale (jam femer...qike, goce, cuce etj etj...:D)
Tung dhe hert tjera mos paragjyko sepse njerezit ofendohen dhe kjo i ban shum keq opinionit (tash ti mundesh me e mendu si don ti ama realiteti eshte keshtu si eshte) Tung Tung...!


PS: nuk kemi naj ndryshim te madh ne nga shqiperia dhe ju nga shqiperia....same shit jena haahahaaha (just joking...)
:P


besoj se nese edhe niher e lexon me vemendje qka ka shkrujt edhe qka ka mendu Opeth me "valla k'ta t'shipris...gojen per me fol...e shfrytzojn n'MAX!!!" edhe e sheh qe krejt qet tekst qe e ke shkrujt osht shkaku qe ke keqkuptu edhe je ngut me kthy pergjigje.
Modifikimi i fundit nga bg82 më E Premte Mars 09, 2007 12:26 pm, modifikuar 1 herë ne total.
Avatari i antarit
User

bg82

Grada

Moderator

Poste

2784

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Premte Dhjetor 01, 2006 11:56 am

Vendodhja

New York

nga bg82 » E Premte Mars 09, 2007 12:22 pm

mu qka me ka bo pershtypje ni lloj tjeter i atrit qe ma heret nuk e kom dit veq osht shume interesant, qysh pe shihni edhe vet ne foto.

Imazh

dmth ky tipi e ka vizatu shishen e koka kolles ne toke te rrafsht edhe nese e kqyr vizatimin prej qasaj ane ka osht e fotografume te len pershtypjen qe shishja osht objekt e jo vizatim.
ketu e keni edhe websajtin ku muni mi pa punimet tjera te Julian Beever.

http://users.skynet.be/J.Beever/pave.htm

tung
Avatari i antarit
User

rockgirl85

Poste

4343

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Premte Mars 18, 2005 8:48 pm

Vendodhja

Lund - Sweden

nga rockgirl85 » E Premte Mars 09, 2007 2:17 pm

bg62 shkroi:mu qka me ka bo pershtypje ni lloj tjeter i atrit qe ma heret nuk e kom dit veq osht shume interesant, qysh pe shihni edhe vet ne foto.

Imazh

dmth ky tipi e ka vizatu shishen e koka kolles ne toke te rrafsht edhe nese e kqyr vizatimin prej qasaj ane ka osht e fotografume te len pershtypjen qe shishja osht objekt e jo vizatim.
ketu e keni edhe websajtin ku muni mi pa punimet tjera te Julian Beever.

http://users.skynet.be/J.Beever/pave.htm

tung


yeah! edhe mu shum mpelqen ky art..se duket shume real..
ksi art i bojn edhe ne rrekllame stadione tfutbollit,hendbollit,tenis etj..
sdi a e ke vrejt ? :) bg62
Avatari i antarit
User

bg82

Grada

Moderator

Poste

2784

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Premte Dhjetor 01, 2006 11:56 am

Vendodhja

New York

nga bg82 » E Premte Mars 09, 2007 8:09 pm

po e kom vrejt qe po bojn qasi reklama ne sport, veq mundesin e kan mi pa veq shikust e TV

sdi a shkove ne qate website mi pa punimet tjera veq nese e kqyr vizatimin prej ni kandi tjeter te doket ka shkallavit dikush :D
Avatari i antarit
User

labbb28

Poste

44

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Shtunë Shkurt 24, 2007 5:09 pm

Vendodhja

Tirane/Alabania

nga labbb28 » E Shtunë Mars 10, 2007 1:17 pm

bg62 shkroi:
labbb28 shkroi:
Opeth shkroi:
labbb28 shkroi:Per mua nese nje vizatim eshte i konceptuar dhe i perceptuar mire, sigurisht nese eshte shprehes dhe nese arrin te me japi emocion... per mua (dhe kete nuk e them vetem se e mendoj per sepse eshte e vertete) e ka mbaru misionin pra eshte ViZaTim ne kuptimin e plote te fjales. Nuk ka rendesi a eshte realist apo sic disa shprehen (dhe bejne keq) e quajne Skice.. nje vizatim te shpejte, mjafton te jete shprehes
ti artist pom doket!! koke...ja me profesion...ja pe studiojshe qet sen!!!...


any-way!!!...keksi mendime po jipshe per ART...valla k'ta t'shipris...gojen per me fol...e shfrytzojn n'MAX!!!! :PSinqerisht po me vjen pak keq qe po mendon dhe po paragjykon keshtu... nuk kam pse tju shfytezoj dhe nuk e di se ka nejrez ketu qe ju shfrytezojne ne max..(po flasim per njerezit qe jane ok me mend dhe shpirt.. se ka dhe nga ata debila qe jane shum te flliqur si njerez.. normal nuk ka pyll pa derra). Kurr nuk e kam mendu keshtu shoqerine me ju, dmth un personalisht kam me shum shoke prej kosove se nga tirana, ngaqe vet kam lind ne shkoder dhe shoqnia me veriore me terheq me shum. Persa i perket a jam apo nuk jam artiste po ta them lirisht dhe me mend ne koke se jam Artiste dhe nuk i kam te gjitha fjale (jam femer...qike, goce, cuce etj etj...:D)
Tung dhe hert tjera mos paragjyko sepse njerezit ofendohen dhe kjo i ban shum keq opinionit (tash ti mundesh me e mendu si don ti ama realiteti eshte keshtu si eshte) Tung Tung...!


PS: nuk kemi naj ndryshim te madh ne nga shqiperia dhe ju nga shqiperia....same shit jena haahahaaha (just joking...)
:P


besoj se nese edhe niher e lexon me vemendje qka ka shkrujt edhe qka ka mendu Opeth me "valla k'ta t'shipris...gojen per me fol...e shfrytzojn n'MAX!!!" edhe e sheh qe krejt qet tekst qe e ke shkrujt osht shkaku qe ke keqkuptu edhe je ngut me kthy pergjigje.


OK... faji im sorryyyyyyy (thjesht probleme me dialektin) i take it back :D

Peace!
Avatari i antarit
User

Dënalisa Insane

Poste

9138

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Tetor 02, 2005 7:36 pm

Vendodhja

Berlin/Perzeren*

nga Dënalisa Insane » E Hënë Mars 12, 2007 10:07 pm

Nese sma pranon Syni naj Piktur a qka do qe te jet atehere svyn sen!
Avatari i antarit
User

Voodoo Child

Poste

3808

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Hënë Janar 01, 2007 7:25 pm

Vendodhja

woodstock

nga Voodoo Child » E Shtunë Mars 24, 2007 11:30 pm

Alice_Cooper_Rocks shkroi:Nese sma pranon Syni naj Piktur a qka do qe te jet atehere svyn sen!

Per vizatim e patem fjalen. 8)
Avatari i antarit
User

SOPRANO

Grada

Administrator

Poste

13904

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Qershor 17, 2004 3:04 am

Vendodhja

tu plepi

nga SOPRANO » E Djelë Mars 25, 2007 11:16 pm

e qmoj nese esht nudo...
Avatari i antarit
User

AciDiuS

Grada

Moderator

Poste

8238

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Mërkurë Mars 09, 2005 4:11 pm

Vendodhja

Free on Universe

nga AciDiuS » E Djelë Mars 25, 2007 11:23 pm

hey djalo mos fol flliqt ahahah ...
Avatari i antarit
User

ClassicRocker

Poste

577

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Mërkurë Janar 25, 2006 9:54 pm

Vendodhja

n' Bir t'Minit

nga ClassicRocker » E Djelë Mars 25, 2007 11:48 pm

edhe pse smirrna fort en vizatim, une ma shume e qmoj kreativitetin ose imagjinaten
Avatari i antarit
User

TronnkA

Poste

112

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Premte Qershor 22, 2007 8:57 pm

Vendodhja

dikun n ks

nga TronnkA » E Djelë Qershor 24, 2007 12:42 pm

mas par e kuqyri ngjaren ne at vizatim apo iden qa ka dashtu autori i saj me paraqit masnej vijat qysh ka vizatu dmth ,kompozicioni,,nashta ai vizatim osht imagjiant edhe ska lidhje me jeten rale munohan me zberthu edhe me kuptu iden e autorit
Avatari i antarit
User

alterlife

Poste

1956

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Shtunë Mars 04, 2006 5:22 pm

Vendodhja

Parallel Universe

nga alterlife » E Hënë Qershor 25, 2007 11:39 pm

ClassicRocker shkroi:edhe pse smirrna fort en vizatim, une ma shume e qmoj kreativitetin ose imagjinaten


sejmmm...edhe ksi, nuk e kqyri fort kompozimin & vijat, nese ni vizatim qe e ka ba ni fmi 5 vjet m'bon mu ni ma mir se njo qe e ka ba dikush me shkoll t'kryme, ateher qata t'fmis e qmoj 100 her ma shum...per mu krejt osht n'pytje se qfar ndjenje ta ngjall qajo piktur, n'baz t'qasaj e qmoj ma s'shumti

Mëparshme Përpara

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign