Arkiva e temave te forumit

* Si u krijua universi ? -)

Avatari i antarit
User

AngelOfDeath

Poste

3017

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Mars 25, 2004 7:52 pm

Vendodhja

an der schönen blauen Donau

* Si u krijua universi ? -)

nga AngelOfDeath » E Djelë Gusht 01, 2004 8:56 pm

Sha po menoni ju ? :
-universi ishte pa fillim dhe mbraim
-universi pati nje fillim dhe vazhdimisht zgjerohej
Avatari i antarit
User

dream_th

Grada

Administrator

Poste

6454

Likes: 15 posts
Liked in: 3 posts
Antarësuar

E Shtunë Dhjetor 13, 2003 2:55 am

nga dream_th » E Hënë Gusht 02, 2004 1:00 am

pa fillim dhe mbarim... se nuk ka zgjerim universi sepse nuk ka fund... nuk ka kufi dmth as nuk zgjerohet as nuk ngushtohet.
Avatari i antarit
User

albano_

Poste

390

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Martë Maj 11, 2004 6:06 pm

Vendodhja

Ferizaj

nga albano_ » E Hënë Gusht 02, 2004 4:39 pm

universi pati nje fillim dhe vazhdimisht zgjerohet

siq tha B.B. : krijimtar i të gjithave ZOTI
Avatari i antarit
User

SOPRANO

Grada

Administrator

Poste

13904

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Qershor 17, 2004 3:04 am

Vendodhja

tu plepi

nga SOPRANO » E Hënë Gusht 02, 2004 5:47 pm

qka i perket universit i kam 1000000 pyetje por as njonen smuj me shpreh.
Avatari i antarit
User

AngelOfDeath

Poste

3017

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Mars 25, 2004 7:52 pm

Vendodhja

an der schönen blauen Donau

nga AngelOfDeath » E Hënë Gusht 02, 2004 7:39 pm

Black_Bird shkroi:si pretekst, qe gjithnje ipet, krijtimtari i te gjithav:
ZOTIpytja osht : QYSH O KRIJU UNIVERSI ... se normal ajo kuptohet qi ZOTI e ka kriju.... !
Avatari i antarit
User

dream_th

Grada

Administrator

Poste

6454

Likes: 15 posts
Liked in: 3 posts
Antarësuar

E Shtunë Dhjetor 13, 2003 2:55 am

nga dream_th » E Martë Gusht 03, 2004 1:44 am

une mendoj qe universi ka ekzistu bashk me zotin
Avatari i antarit
User

SOPRANO

Grada

Administrator

Poste

13904

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Qershor 17, 2004 3:04 am

Vendodhja

tu plepi

nga SOPRANO » E Martë Gusht 03, 2004 3:29 pm

qysh kom ndegju un universi u kriju per shkak te nje shperthimi te nje gazi te vogel dhe prej ateherit ka vazhdu duke u zgjeruar.
Avatari i antarit
User

dream_th

Grada

Administrator

Poste

6454

Likes: 15 posts
Liked in: 3 posts
Antarësuar

E Shtunë Dhjetor 13, 2003 2:55 am

nga dream_th » E Martë Gusht 03, 2004 4:38 pm

o more soprano na spo mujna me zbulu qysh e ka prejardhjen TOKA qe jetojm ne to e po e din per universin qe skemi habere qetash veq ja kemi nis kishe po shkojm neper Mars qetu nkojshi
Avatari i antarit
User

AngelOfDeath

Poste

3017

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Mars 25, 2004 7:52 pm

Vendodhja

an der schönen blauen Donau

nga AngelOfDeath » E Martë Gusht 03, 2004 8:56 pm

e faqja zez na muret ftyren ishalla s'hin naj prof. nket forum tonin
Avatari i antarit
User

SOPRANO

Grada

Administrator

Poste

13904

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Qershor 17, 2004 3:04 am

Vendodhja

tu plepi

nga SOPRANO » E Mërkurë Gusht 04, 2004 5:13 pm

Black_Bird shkroi:ilir shum mire e ki, na spo dina shume do sene e po kalojna menejher ne sendet e mdhaja..iii shqiptar mo :Pjo bre se kan shpik shqiptart kta po shkencatert amerikan,po nejse as un nuk i besoj po veq tregova qka kom ndegju.
mir e pat iliri ne spo dim qka ka ne tok e leje mo ne univers,70% i oceanit esht i pakerkueshem.
Avatari i antarit
User

V | a G r a

Poste

14167

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Martë Tetor 19, 2004 5:31 am

Vendodhja

Pr!sht!n

Re: * Si u krijua universi ? -)

nga V | a G r a » E Shtunë Nëntor 06, 2004 2:46 am

Xer0'GuL shkroi:Sha po menoni ju ? :
-universi ishte pa fillim dhe mbraim
-universi pati nje fillim dhe vazhdimisht zgjerohej


universi No limit

Imazh :dum::
Avatari i antarit
User

Android

Poste

6353

Likes: 0 post
Liked in: 1 post
Antarësuar

E Premte Mars 25, 2005 8:44 am

Vendodhja

The Elegant Universe

nga Android » E Martë Prill 05, 2005 9:11 pm

TEORY OF BIG BANG!

trupat e zi absorbojn energji der ne momentin e plasjes se tyre
prap kjo perseritet
PUZZLE :lol:
shum e vertet ;)
Avatari i antarit
User

BurnOut

Poste

8824

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Nëntor 25, 2004 8:18 pm

Vendodhja

038

nga BurnOut » E Premte Prill 08, 2005 1:37 pm

se di as vet valla se besoj qi e din najkush
Avatari i antarit
User

techbir

Poste

608

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Janar 23, 2005 5:35 pm

Vendodhja

vendqndodhje

nga techbir » E Shtunë Prill 09, 2005 4:41 pm

zoti e din :O

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign
cron