Arkiva e temave te forumit
no avatar
User

Lavinia

Poste

2086

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Mërkurë Nëntor 03, 2004 2:20 pm

Kush kam qen une?

nga Lavinia » E Premte Nëntor 25, 2005 11:28 pm

a mendoni se keni jetu ni jet perpara qesaj jete se jetoni ?

mu kaniher kure me rrokin ksi sene deja-vu mendoj khuu qfare jete paskna pas....
Avatari i antarit
User

ZeBoDa

Poste

2413

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Mars 14, 2004 1:07 am

Vendodhja

Ferizaj

nga ZeBoDa » E Premte Nëntor 25, 2005 11:31 pm

ja mu ksi sene jo po psh kish pas dek ni njeri ne fr edhe ku e qu gjenazen te vorret mu doke qe e kom pas pa ma heret qata njerz krejt qe e qojshin gjenazen u pata pi
Avatari i antarit
User

cory taylor

Poste

1686

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Dhjetor 02, 2004 11:43 pm

Vendodhja

Holy Nazi Empire

nga cory taylor » E Shtunë Nëntor 26, 2005 12:42 pm

ja-a kurgjo s'ka tboj me at sen kjo ...

Kj thjesht osht Freud idea qe e ka sberthy shum bukur


Nen-dija ndikon qe me tu dok qe e ki pasw ...

Dija dhe nen dija
Avatari i antarit
User

BurnOut

Poste

8824

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Nëntor 25, 2004 8:18 pm

Vendodhja

038

nga BurnOut » E Shtunë Nëntor 26, 2005 12:47 pm

as une smendoj qi dejavu ka lidhje m kishe qi kena jetu ma heret ajo osht BULLSHIT
Avatari i antarit
User

TheForgotten

Grada

Administrator

Poste

3759

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Shkurt 06, 2005 7:39 pm

Vendodhja

LOSTpedia

nga TheForgotten » E Shtunë Nëntor 26, 2005 1:26 pm

nuk osht se ke jetu ma heret, po i keqkuptoni ose po e i keqinterpretoni senet. ajo qka po e thu ti Cory, ka te bej me Egon dhe Jo-Ego ndarje qe eshte ber nga Jungu. me Ego nenkuptojm Vetdijen kurse me Jo-Ego nenkuptojm te Pavetdishmen. me Vetdije nekuptojm kur i kemi te gjitha shqisat aktive, tash kjo jo gjithnje eshte ne dizpozicion Egoja dhe ato gjera qe truri jon nuk mundet ti procesoj ne ate moment i qet ne Pavetdije dhe ato shtresohen. psh ju ka ndodh qe kur kaloni afer ni lumi, nuhasni diqka edhe meniher fillon te ju ngjas ne diqka dhe fillon pavetdija te aktivizohet dhe te ju dalin skena te cilat i keni bo ne pavetdije te kalojn ne vetdije.

kjo ka edhe nje spjegim tjeter, dallimin e imagjinates nga realja, apo realen nga jo-realja. ket qeshtje jan mundu ta sqarojn shum filma, nese keni mund me kuptu Vanilla Sky, The Matrix, One dhe disa filma te tjer. por gjithashtu ka te bej edhe me enderrat qe bejn pjes ne Pavetdishmen. qdokush nga ne sa her qe te flej eshte e pamundur qe te mos shof enderr, pasi qe qdokush para se em ra me flejt i kujton ato qka ka be diten apo qka ka mbet pa e kry deri sa ka qen ne vetdije, dhe ato gjera te cilat kan mbet pa perfundu shpalosen ne pavetdije mirpo jo ne menyr direkte.
Avatari i antarit
User

pharaon - qa qa qa

Poste

5958

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Premte Dhjetor 03, 2004 11:58 am

Vendodhja

Gjithkund e Askund

nga pharaon - qa qa qa » E Shtunë Nëntor 26, 2005 1:33 pm

Valla edhe une e kom bo qit pytje te feja edhe une ala spo muj me besu a kom jetu a jo
Avatari i antarit
User

Foernailda

Poste

506

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Prill 10, 2005 10:39 pm

Vendodhja

outside of myself

nga Foernailda » E Shtunë Nëntor 26, 2005 5:40 pm

sbesoj qi kom pas ni jet perpara ose kom me pas masi tvdes , e sa per dejavu kjo ska lidhje , dejavu ndodh kur informacioni nga jasht shkon ma perpara ne kujtes ( arkiv ) e masnej ne vetdije , perqata edhe na doket qi e kina perjetu qat sen ma perpara
no avatar
User

foka_rvk

Poste

2040

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Mërkurë Prill 20, 2005 11:20 pm

Vendodhja

ICE land

nga foka_rvk » E Shtunë Nëntor 26, 2005 5:55 pm

interesant o qyky send
no avatar
User

krenaruus

Poste

900

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Shtunë Nëntor 05, 2005 3:50 pm

Vendodhja

pejëëë

nga krenaruus » E Shtunë Nëntor 26, 2005 7:44 pm

mu perveti po edhe kom mendu qe veq mu mdoket,kaniher mdoket qe e kom jetu qet jeten e njejt mdoket qe sendet po perseriten sdi pse..
Avatari i antarit
User

andromeda_rock

Poste

8528

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Shtator 04, 2005 3:50 pm

Vendodhja

Edinburgh

nga andromeda_rock » E Djelë Nëntor 27, 2005 2:47 pm

kto sene ju ndodhin shpesh krejtve muj me thon amo sasht qe nashta kemi jetu ma heret
no avatar
User

King Axl

Poste

558

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Hënë Shtator 12, 2005 4:46 pm

Vendodhja

Paradise City !!

nga King Axl » E Djelë Nëntor 27, 2005 11:42 pm

Dejavu s'osht qe Kemi jetu ma perpara po thjesht ni san qe e parandjejm Qe ka me na ndodh ... Dhe n'Momentin kur qajo Kujtohet t'kap ni mendin n'Kry qe t'shtin me menu kur e ki bo qet sen edhe ma perpara ..
Axl Rose !!
no avatar
User

SUPER_GIRL

Poste

483

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Premte Nëntor 04, 2005 12:45 am

Vendodhja

Pejë

nga SUPER_GIRL » E Hënë Dhjetor 05, 2005 9:19 pm

hahhaha shum pytje interesant e jo smendoj qe kom jetu perpara edhe ty po te siguroj se veq ni jet e ki
hahaha
Avatari i antarit
User

Metal_Master

Poste

2107

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Hënë Prill 04, 2005 6:09 pm

Vendodhja

.Seventh Son of a Seventh Son.

nga Metal_Master » E Martë Dhjetor 06, 2005 7:38 pm

paj s'dihet valla me siguri jom kon far MANJAKU se i kom do pasoja !
no avatar
User

MERUQKA

Poste

2675

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Shtunë Tetor 08, 2005 4:21 pm

Vendodhja

PRISHTINE

nga MERUQKA » E Martë Dhjetor 06, 2005 7:42 pm

PALIDHJE
Avatari i antarit
User

Born2sk8

Poste

9172

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Shtunë Maj 07, 2005 8:17 pm

Vendodhja

40000

nga Born2sk8 » E Martë Dhjetor 06, 2005 7:54 pm

se di kurr sme ka rrok

Përpara

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 5 vizitorë

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign
cron