Diskutime rreth Filmave dhe TV serialeve
Avatari i antarit
User

Vissy Dream

Poste

6115

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Korrik 15, 2007 7:20 pm

Vendodhja

Old Trafford

Re: Taken (2008)

nga Vissy Dream » E Shtunë Shkurt 07, 2009 7:41 pm

Sot e kqyra qit film, teper film i forte, moti nuk kisha pa qisi filmi.

Btw roli i Liam Neesonit u kane perfekt, shume u pershtat me qat rol definitivisht.

Ja vlen me kqyr!
Avatari i antarit
User

PrEdAtoR!

Poste

604

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Premte Maj 09, 2008 5:33 pm

Vendodhja

BioblioteK

Re: Taken (2008)

nga PrEdAtoR! » E Shtunë Shkurt 07, 2009 8:38 pm

Sot e pash ket film shum te perfolur dhe me tvertet ja vlejti,shumm i fort.
My Rate 10/10
no avatar
User

T'Bregut PLISAT

Poste

47

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Shkurt 08, 2009 2:59 pm

Vendodhja

038 PRISHTINE

Re: Taken (2008)

nga T'Bregut PLISAT » E Hënë Shkurt 09, 2009 1:38 am

shume eshte film i mire shume e ka nje permbajtje te mire vetem nje sen qe nuk me pelqen eshte se shqipetaret miren si shembull per te keq per te huajt
Avatari i antarit
User

Hosefinë

Grada

Moderator

Poste

2380

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Hënë Tetor 30, 2006 3:54 pm

Vendodhja

World

Re: Taken (2008)

nga Hosefinë » E Hënë Shkurt 09, 2009 1:43 am

Marku nga TropOja
Avatari i antarit
User

bett

Poste

4437

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Hënë Nëntor 26, 2007 7:21 pm

Vendodhja

Killadelphia

Re: Taken (2008)

nga bett » E Hënë Shkurt 09, 2009 12:39 pm

Muki shkroi:
Zana E Malit shkroi:tash von e kom pa ket film.. teper, teper mka pelqy...
ku i kishin gjet ata shqiptar pot kqi se :p
MARKO nga Tropoja :p

Perveq Ardian Bajraktarajt,tjert nuk kan qene Shqiptar.

Sa i perket filmit,filmi si film kshtu me vlera po,po ajo se qysh i paraqet Shqiptart ne kete film shume per te ardh keq,ani pse nuk mundemi me e mohu nje gja te tille.Ky film shume po pershtatet edhe me librin "Gomorra" te gazetarit dhe shkrimtarit italian Roberto Saviano.
Edhe ni sen tjeter,shume e kishin tepru pos mu kon Bruce Willis ky qysh i pshtoj qiken mbi gjithe ato grupe mafioze.


Arben Bajraktaraj
ky oshte nje artist qe lun edhe te # Harry Potter and the Order of the Phoenix
Imazh
Avatari i antarit
User

SOPRANO

Grada

Administrator

Poste

13904

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Qershor 17, 2004 3:04 am

Vendodhja

tu plepi

Re: Taken (2008)

nga SOPRANO » E Mërkurë Shkurt 25, 2009 1:49 pm

"im gonna come after you,im gonna find you,and im gonna kill you" :lol:

kom mendu se kto sene kan vdek me rambon :lol:

film mat dobt ka koh qe nuk kom pa...edhe ky roli kryesor shum rrapakali,si kish hije me lu rolin e ni babes te kujdesshem...shum bal

tish kon ky film ne gjendje te ngurt,fort i kisha mshu me stupc t'bejzbollit...
Avatari i antarit
User

AciDiuS

Grada

Moderator

Poste

8238

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Mërkurë Mars 09, 2005 4:11 pm

Vendodhja

Free on Universe

Re: Taken (2008)

nga AciDiuS » E Mërkurë Shkurt 25, 2009 10:36 pm

SOPRANO shkroi:"im gonna come after you,im gonna find you,and im gonna kill you" :lol:

kom mendu se kto sene kan vdek me rambon :lol:

film mat dobt ka koh qe nuk kom pa...edhe ky roli kryesor shum rrapakali,si kish hije me lu rolin e ni babes te kujdesshem...shum bal

tish kon ky film ne gjendje te ngurt,fort i kisha mshu me stupc t'bejzbollit...
ky garant idoll e ka chuk norisin :lol:
Avatari i antarit
User

Honey

Poste

3604

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Hënë Nëntor 15, 2004 7:03 pm

Vendodhja

harmony.

Re: Taken (2008)

nga Honey » E Enjte Shkurt 26, 2009 9:32 am

Black Bird shkroi:e kqyra pra disa dite. Shume mka pelqy. Sidomos roli qe ka pas Liam-i, shume ashtu pround me pas qasi babe :mrgreen: hehe. po keq me qka po njifen shqiptart neper kinema boterore :(


A ja ke ni qfar zani ka! Uffff!!


Muki shkroi:
Zana E Malit shkroi:tash von e kom pa ket film.. teper, teper mka pelqy...
ku i kishin gjet ata shqiptar pot kqi se :p
MARKO nga Tropoja :p

Perveq Ardian Bajraktarajt,tjert nuk kan qene Shqiptar.

Sa i perket filmit,filmi si film kshtu me vlera po,po ajo se qysh i paraqet Shqiptart ne kete film shume per te ardh keq,ani pse nuk mundemi me e mohu nje gja te tille.Ky film shume po pershtatet edhe me librin "Gomorra" te gazetarit dhe shkrimtarit italian Roberto Saviano.
Edhe ni sen tjeter,shume e kishin tepru pos mu kon Bruce Willis ky qysh i pshtoj qiken mbi gjithe ato grupe mafioze.


Por nejse tash, tjeter send kishte me qene qoftese roli i Leam'it ish rol i zakondshem apo? Nje baba i cili punon ne post, p.sh.
Ne film paraqitet qe ky tip ka pervoj te madhe gjate shume vitesh me ksi lloj punesh shkak qe ka punuar per qeverin amerikane. Filmi shume palidhje ish kan nese ne fakt kish qene nje njeri i cili punonte ne post, por e kan pshtu me ate qe e ceka.
Dhe ta marrin parasysh se film eshte, dhe escenca eshte qe te fiton filmi ca me shume para dhe publicitet :)


Filmi shume me ka pelqy dhe shume prekse... Tash edhe pse jem vete shqiptar dhe na vjen keq per ksi lloj gjerash, disa sende nuk munden te mohoen dhe nuk duhen te mohoen..
Avatari i antarit
User

SOPRANO

Grada

Administrator

Poste

13904

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Qershor 17, 2004 3:04 am

Vendodhja

tu plepi

Re: Taken (2008)

nga SOPRANO » E Shtunë Shkurt 28, 2009 1:04 pm

AciDiuS shkroi:
SOPRANO shkroi:"im gonna come after you,im gonna find you,and im gonna kill you" :lol:

kom mendu se kto sene kan vdek me rambon :lol:

film mat dobt ka koh qe nuk kom pa...edhe ky roli kryesor shum rrapakali,si kish hije me lu rolin e ni babes te kujdesshem...shum bal

tish kon ky film ne gjendje te ngurt,fort i kisha mshu me stupc t'bejzbollit...
ky garant idoll e ka chuk norisin :lol:


e bir,bonu ti mafijash,sjelle krejt evropen...ne fund vjen 1 tip i thjesht prej amerikes t'rreh ty edhe krejt dostat... :lol:
Avatari i antarit
User

MichaelCorleone

Poste

326

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Mars 06, 2008 4:10 pm

Re: Taken (2008)

nga MichaelCorleone » E Shtunë Shkurt 28, 2009 9:58 pm

Mizerje film, sikur ata filmat e Van Damit, Stiven Segalit a qysh, me thymje dursh...:)

E Luk Bessoni, nuk osht hera e par qe shkrun skenare kunder shqiptarve, i ka edhe disa filma tjer francez me mafi shqiptare...
no avatar
User

Agonn.

Poste

2048

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Hënë Tetor 20, 2008 3:15 pm

Re: Taken (2008)

nga Agonn. » E Shtunë Shkurt 28, 2009 10:28 pm

Therion shkroi:muni me pa filmin ktu
http://watch-movies.net/movies/taken_2008/
mu nuk pom bon qiky link...qi kini naj kush naj link tjeter amo me kqyr direkt jo me e download...let kallxon se bash po du me e pa :)...
Avatari i antarit
User

lumiu

Poste

1279

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Nëntor 25, 2007 2:42 pm

Vendodhja

ku po thu hajt ?

Re: Taken (2008)

nga lumiu » E Hënë Mars 02, 2009 1:59 am

Agonn. shkroi:
Therion shkroi:muni me pa filmin ktu
http://watch-movies.net/movies/taken_2008/
mu nuk pom bon qiky link...qi kini naj kush naj link tjeter amo me kqyr direkt jo me e download...let kallxon se bash po du me e pa :)...


http://www.watch-movies-links.net/movies/taken_2008/
(veq domenin e kan ndrru)

shikim t'kendshem :P
Avatari i antarit
User

vaLton

Poste

7349

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Shtunë Nëntor 11, 2006 3:10 pm

Vendodhja

Rep. of Peja

Re: Taken (2008)

nga vaLton » E Hënë Mars 02, 2009 2:13 am

Hosefinë shkroi:Marku nga TropOja

i thought from Peja :P
Avatari i antarit
User

HolyAlbanian

Poste

396

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Shtator 25, 2005 10:30 pm

Vendodhja

shkup

Re: Taken (2008)

nga HolyAlbanian » E Mërkurë Mars 11, 2009 4:04 am

QE CELLULARIN MAGJIK KU TE SHKOJSH TE GJEJ....EDHE THIRR ANI...PO NIME TA KAM GJET DIKAN QE TE BAN KOJKTARE... HA HA ::bamfertere::

katastrof film, edhe qajfar arben bajraktari ja kish qi nanen si mut me piskat tu ja nxjerr shpiritn me struj... :nerv:
Avatari i antarit
User

Aria

Poste

1161

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Mërkurë Janar 09, 2008 6:03 pm

Re: Taken (2008)

nga Aria » E Shtunë Prill 18, 2009 8:31 pm

E shoh shpesh se m'pelejn ftyrat tipike t'Marko nga Tropoja, edhe pse i kan mar si model t'Shipnis.
Profesionalizimi osht pak ekstrem.

m'pelqen kur thot Liam Neeson:
i don't know who you are
i don't know what you want
but if you don't let my daughter go
I WILL FIND YOU.. I WILL KILL YOU.

Mëparshme Përpara

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: LucciHes dhe 2 vizitorë

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign
cron