Probleme, diskutime rreth shoqerise shqiptare. (dhe te huaj)

Nen-Forum: Politike, Teologji.
Avatari i antarit
User

SOPRANO

Grada

Administrator

Poste

13904

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Qershor 17, 2004 3:04 am

Vendodhja

tu plepi

gjera te quditshme

nga SOPRANO » E Hënë Maj 08, 2006 4:56 am

http://www.rocksonte.com/hcmgmm/devilndertesa1

http://www.rocksonte.com/hmcgmm/devilndertesa2

http://www.rocksonte.com/hmcgmm/dollarindertesapentagon

http://www.rocksonte.com/hmcgmm/ndertesa


http://www.rocksonte.com/hmcmgm/pent+plane_proportions3

qudi a,si mos me pas krah airoplani :roll:

http://www.rocksonte.com/hcmgmm/vaticansyriorgiginal.

simboli i masonve ne nje piktur ne vatikan
http://www.rocksonte.com/hmgcmm/osama.jp

si fitohet emri osames ne 20 dollar
p.s kto info jan grumbulluar nga un dhe Artani...jemi ende ne disa hulumtime,se kush po punon kunder paqes ne bot...dhe do jua sjellim te verteten juve dhe botes :lol:
Avatari i antarit
User

Dënalisa Insane

Poste

9138

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Tetor 02, 2005 7:36 pm

Vendodhja

Berlin/Perzeren*

nga Dënalisa Insane » E Hënë Maj 08, 2006 6:32 am

Khuuuuuuuu :o Qka snin qka S'sheh Njeri! Ja po Quditna valla pa Fjal em Lahet! :?
Avatari i antarit
User

Packi Rocks

Poste

917

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Janar 22, 2006 2:11 pm

Vendodhja

Pejë

nga Packi Rocks » E Hënë Maj 08, 2006 8:39 am

i kom pa edhe ma heret shum interesant spo di :o
Avatari i antarit
User

K@LtR!n@

Poste

1144

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Tetor 06, 2005 4:05 am

Vendodhja

Gjilan

nga K@LtR!n@ » E Hënë Maj 08, 2006 9:26 am

emmm spo di bre nashta osht veq rastesi :S :S:S:S::S
Avatari i antarit
User

Android

Poste

6353

Likes: 0 post
Liked in: 1 post
Antarësuar

E Premte Mars 25, 2005 8:44 am

Vendodhja

The Elegant Universe

nga Android » E Hënë Maj 08, 2006 10:03 am

nuk duhet me ra pre e ktyne senev, iluzioneve..e tngjashme..
mu kurgjo pershtypje sme lan, sidmos aty ftyrat n'tym absolut kurgjo smu doken..thjesht PLUHN.
masnej dollart e palum..as ajo ske kurgjo interesant..
qaty ku shihet aeroplani tu RA n'pentagon, publikoj edhe do foto..toni mujm me diskutu, se qekjo shumm..e varfun.
edhe smendoj qe ka njerz "t'Luciferit" e organizata t'till si masonet. amo eksiston mundesia prej 0.1% me pas naj lloj organizate underground..t'jeudve, qe i kontrollon kto dy rryma.
psh..lexone librin Komploti Botëror te Nikola M.Nikolov..rasti ma i thjesht edhe ma prezent..kontrolli i pareve n'ton boten permes Rothshilldve..("Me jepni te drejten ti shtypi parate e nje shteti, e pastaj nuk me intereson se kush i harton ligjet e tij"-Majer Amshel Rothshild)
osht liber i mir edhe ka shummm shpjegime t'rrejdhave historike n'to.
Avatari i antarit
User

SOPRANO

Grada

Administrator

Poste

13904

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Qershor 17, 2004 3:04 am

Vendodhja

tu plepi

nga SOPRANO » E Hënë Maj 08, 2006 4:40 pm

te qes hala foto rreth pentagonit,nese kjo qenka e varfun...me kuptu so e varfun...se sdi sa pe kupton,se si krahet e airoplanit skan prek hiq...si mu kon pa krah airoplani....
...qa i perket masoneve,ata jan jahudi me gjak,por jo me besim...e kam fjalen per ata kryesrot underground...
Avatari i antarit
User

AciDiuS

Grada

Moderator

Poste

8238

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Mërkurë Mars 09, 2005 4:11 pm

Vendodhja

Free on Universe

nga AciDiuS » E Martë Maj 09, 2006 5:35 pm

qyky tripi me dollar shum interesant ... a sa per qao figura ne qat tim ta qes edhe edhe majkell gjeksonin
no avatar
User

Pona

Poste

972

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Martë Prill 11, 2006 9:16 pm

Re: gjera te quditshme

nga Pona » E Martë Maj 09, 2006 5:43 pm

Imazh

qe edhe njo e gjeta.... urra..qa po tutna.
Avatari i antarit
User

DaronMalakian

Poste

1039

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Premte Dhjetor 03, 2004 2:51 pm

Vendodhja

Urban Jungle

nga DaronMalakian » E Martë Maj 09, 2006 5:48 pm

MASONS RULES The World
Avatari i antarit
User

Dio

Poste

10

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Mërkurë Prill 12, 2006 5:56 pm

nga Dio » E Martë Maj 09, 2006 6:26 pm

Android shkroi:edhe smendoj qe ka njerz "t'Luciferit" e organizata t'till si masonet. amo eksiston mundesia prej 0.1% me pas naj lloj organizate underground..t'jeudve, qe i kontrollon kto dy rryma.
psh..lexone librin Komploti Botëror te Nikola M.Nikolov..rasti ma i thjesht edhe ma prezent..kontrolli i pareve n'ton boten permes Rothshilldve..("Me jepni te drejten ti shtypi parate e nje shteti, e pastaj nuk me intereson se kush i harton ligjet e tij"-Majer Amshel Rothshild)
osht liber i mir edhe ka shummm shpjegime t'rrejdhave historike n'to.


hmm Android une besoj qe ka edhe nese vetem historine e shiptarve e lexon krejt vrehet nepermjet shenjava dhe simboleve ama eshte e pa mundur me nje liber "komploti botror " me kuptu diqka eshte si nje pike uje prej Oqeanit ta preferoj te lexosh diqka mbi "Protokollet cioniste " mirpo per me fitu nje bindje qe ekzotin diqka ne ket aspekt mu kan dasht 3 vjet edhe ne fund jam bind qe ka conspiracy .. :!:
Avatari i antarit
User

TheForgotten

Grada

Administrator

Poste

3759

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Shkurt 06, 2005 7:39 pm

Vendodhja

LOSTpedia

nga TheForgotten » E Mërkurë Maj 10, 2006 1:31 am

kjo tem u kon edhe ma heret, duhet me u kon dikun ka arkiva edhe u kon pas fol bajagi.

sa i perket atyne seneve me pare muj me thon se jon sene palidhje, sene te rastit, se kur osht dizajnu dollari amerikan diku pas vitit 1800 a spo di sigurt, ather nuk ka egzistu as Bin Ladeni as WTC, veq saj as dollari amerikan nuk ka lidhje kurgjo me ameriken e aq ma pak me ato qka shkrujet "In God We Trust" (kom shkru per ket me ni tem tjeter) mirpo jon disa sene tjera qe ne nuk i shofim, asaj qe i thojn "Lufta mes se mires dhe se keqes"

egzistojn ne bot 10 shoqeri me te fshefta, nje nder to osht edhe "Masonet" e konsiderohet shoqeria me aktive dhe me e rrezikshme. ne ket shoqeri bojn pjes njerezit me te pasur ne bot, qe i kan bankat me te mdhaja dhe me te fuqishme ne bot. jan 35 gjithsjeht 35 shkall te kesaj shoqeria, 33 jan te njoftura kurse ne shkallen e 35 nuk dihet askush se kush bon pjes. kurse ne shkallen e 33 bon pjes presdienti Bush, mbretresha Elizabeta, Toni Bleri etj kjo shoqeri shtrihet ne gjith boten. masonet ne pergjithsi kan rite satanike dhe adhurojn dhe konsiderojn si Zot te tyre dreqin. kjo gjithashtu ka edhe shpjegim fetar. mirpo kom lexu se ka shoqeri "anti-masoniste" qe jon kunder kesaj shoqerie dhe luftojn kunder tyne, mirpo kjo luft osht e padukshme per neve. kjo osht lufta mes se mires dhe se keqes.

ps. per ata qe dojn me dit me shum per Masonet mundem me i postu 4 dokumentare ku paraqitet krejt detajisht rreth kesaj shoqerie, per aktivitetet e tyre, per ritet e tyre qe fsheftas jon te inqizuara me kamer amatere dhe shumm e shummm sene tjera.
Avatari i antarit
User

TheForgotten

Grada

Administrator

Poste

3759

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Shkurt 06, 2005 7:39 pm

Vendodhja

LOSTpedia

nga TheForgotten » E Mërkurë Maj 10, 2006 1:46 am

Imazh

kjo osht maica jeme e Masoncave, me llogon e tyne. aj kandi me at kompasin paraqet 35 shkall te cilat i ceka ma nalt.

ps. nuk jom masonc :P :lol:
Avatari i antarit
User

pharaon - qa qa qa

Poste

5958

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Premte Dhjetor 03, 2004 11:58 am

Vendodhja

Gjithkund e Askund

nga pharaon - qa qa qa » E Mërkurë Maj 10, 2006 3:38 am

Paj tashti sa mujn mu kon te verteta qeto dyja sdi i pata qit nihere qe edhe nihere kshyrni une spo besoj qe kan kalu qeto naton edhe qato me tim spo di si ka qit kerkush kurr si kom pa :P kan mujt mi bo montazh naj kush :D

Kodi: Selekto të gjithë
http://rapidshare.de/files/20070294/KUshtrimi.mpg.html
Klipi 1

Kodi: Selekto të gjithë
http://rapidshare.de/files/11894163/ufof2h.mpg.html
Klipi 2

Sdi qka me thon ma shum :P
Avatari i antarit
User

SOPRANO

Grada

Administrator

Poste

13904

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Enjte Qershor 17, 2004 3:04 am

Vendodhja

tu plepi

nga SOPRANO » E Mërkurë Maj 10, 2006 11:53 am

the forgotten qa po menon per qat pikturen ne vatikan...THE EYE
Avatari i antarit
User

TheForgotten

Grada

Administrator

Poste

3759

Likes: 0 post
Liked in: 0 post
Antarësuar

E Djelë Shkurt 06, 2005 7:39 pm

Vendodhja

LOSTpedia

nga TheForgotten » E Mërkurë Maj 10, 2006 3:44 pm

SOPRANO shkroi:the forgotten qa po menon per qat pikturen ne vatikan...THE EYE


po kshtu Soprano...
se sun po e gjej temen ku kom fol per syrin mrenda trekandshit. po kur i permenda parza shoqerit e mshefta, e ceka se masonet jon te paret ne top listen e ketyre shoqerive, kurse ne poziten e dyt bojn pjes shoqeria "Te Parndriturit" apo "Iluminati" ku ne mesin e vet paten aktivist shumm shum te shqur, nje nder ta dhe shkencaret me te medhej te te gjitha koohrave si Giordano Bruno, Gelile Galileu etj. te cilt na perkujtojn periudhen e inkuizicionit kur kisha katolike ishte ne luft me shkencen dhe asgje nuk guxonte te thuje jashte asaj qe thoshte kisha. keshtu qe nga presioni te cilen ja bente kisha ketyre personave, kta u detyruan te shperndahen neper gjith boten dhe fillimisht gjeten perkrahje nga shoqeria masone. mirpo perndjekjet nga kisha nuk mbaruan me kaq. kshtu qe ne qdo qytet kta edhe bonen bazat e veta. nje nder to ishte edhe Vatikani, ku edhe kosniderohej baza kryesore. kjo shoqeri dita dites rritej, dhe ne vete kishte aktivist shumm te ditur. qe te mudn te bashkohen keta, neper qytetin e vatikanit vendosen skuptura, dhe piktura te punuara nga piktor shum te njohur te cilat ne syt e kishes katolike dukeshin si figura fetare, mirpo ne fakt ato tregonin per vendodhjen e iluministeve. pra ishte nje gjuh, nje kod i te folurit te cilet e perdorin te perndriturit, dhe aj i cili ishte ne gjendje ta deshifronte at skulptur, kalonte ne piken tjeter ku prap ndeshej me nje skupltur tjeter dhe keshtu me rradh deri tek lokacioni i sakt. i ter qyteti i vatikanit ishte i mbushur me ksi figura nga iluministet te cilin kishin permbajtje antifetare por qe nuk kuptoheshin nga kisha.

tash po kalojm tek trekandshi dhe syri.
piramida eshte nje symbol i fshefte qe paraqet prirjen drejt lartesise, drejt burimit te drites. brenda piramides gjendet nje sy brenda nje trekendeshi. kete symbol mund ta gjeni ne te gjitha llozhat masone te mbare botes. po kjo nuk don te thote se eshte simbol masonesh, po eshte symbol i “te Perndriturve” te cilt e quanin “delta”. syri simbolizon te ashtuquajturen aftesi te te Perndriturve per te pare gjithqka dhe kudo, ndersa trekendeshi paraqet ndriqimin. por eshte edhe germa greke “delta” qe eshte simbol matematik i ndryshimit. dhe e gjithe kjo bjen ne perputhje me shkrimin poshte piramides “Novus Ordo Seclorum” ose rendi i ri shekullor kurse kjo nuk ka lidhje dhe bjen ne kundershtim me ate qe shkruhet “In Gog We Trust”.

ja ambigrami i Te Perndriturve (Illuminati) te cilet kishin nje stil te te shkruarit te veqant. fjalet mund te lexoheshin njejt si para ashtu dhe mbrapa

Imazh

Përpara

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 4 vizitorë

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign